Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Neskaidrības ap «Jak-42» katastrofu turpinās: aculiecinieki dzirdējuši vairākus sprādzienus

FOTO: SCANPIX/REUTERS

Lidmašīnas «Jak-42» aviokatastrofas Jaroslavļā iemesls, iespējams, tomēr bija sprādzieni lidmašīnas salonā.

Šādu versiju otrdien žurnālistiem darīja zināmu bojā gājušo tuvinieku interešu pārstāvis Igors Trunovs, ziņo PBK, atsaucoties uz aculiecinieku teikto, kas esot dzirdējuši, kā pirms lidmašīnas nokrišanas, nogranduši skaļi sprādzieni.

Trunovs atzīmēja, ka lidmašīnā ticis pārsniegts atļautās bagāžas smagums (pēc dažādiem datiem tas bijis no trīs līdz piecām tonnām), kas esot bijis pārlieku liels priekš vienas hokeja komandas. Turklāt pirms pacelšanās bagāža neesot tikusi pārbaudīta.

Citi eksperti tikmēr neizslēdz iespēju, ka bijis bojāts dzinējs, vai ka dzinējā ieskrējuši putni, iespējams, izmantota arī nekvalitatīva degviela.

Pieredzējušais lidotājs Vladimirs Gerasimovs pārmet Starptautiskajai aviācijas komitejai, kas izmeklēja «Jak-42» avāriju, ka tā nav pietiekami sagatavojusi savus speciālistus, un tā joprojām nav atbildējusi uz daudziem svarīgiem jautājumiem.