Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

«Lokomotiv» katastrofā bojāgājušo tuvinieki saņēmuši apdrošināšanas izmaksas

FOTO: AFP/Scanpix

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) partneris - apdrošināšanas grupa «Sogaz» - veicis teju visas apdrošināšanas izmaksas pagājušā gada 7.septembrī notikušās traģiskās Jaroslavļas «Lokomotiv» komandas aviokatastrofas upuru tuviniekiem, vēsta Krievijas mediji.

Kopējā izmaksāto līdzekļu summa, kas pienākas bojāgājušo hokejistu ģimenēm, pašlaik veido 90,5 miljonus rubļu (1,5 miljonus latu).

«Sogaz» apdrošināšanas summas pilnībā izmaksājusi 24 hokejistu ģimenēm, bet viens no maksājumiem pagaidām veikts daļēji. Tāpat pašlaik notiek vēl viena bojāgājušā ārzemju hokejista apdrošināšanas naudas izmaksas noformēšanas process.

Bojāgājušo tuvinieki laika gaitā saņēmuši materiālos līdzekļus no dažādiem avotiem, ieskaitot pašu klubu un labdarības kontu.

Kā ziņots, pagājušā gada 7.septembrī neilgi pēc pacelšanās avarēja «Jak-42» markas lidmašīna, kurā atradās visa Jaroslavļas «Lokomotiv» komanda.

Lidmašīnā atradās 45 cilvēki, 43 no tiem gāja bojā katastrofas vietā, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš. Izdzīvoja vienīgi borta inženieris Aleksandrs Sizovs un Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kurš pēc piecas dienas ilgas cīņas par dzīvību slimnīcā mira.

Pēc notikušā «Lokomotiv» atsauca dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā un pagājušajā sezonā ar atjaunotu sastāvu piedalījās Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) čempionātā, bet šajā sezonā atgriežas KHL.

Šogad kluba rindās spēlē latvietis Miķelis Rēdlihs.