Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Klāt Latvijas pirmizrāde Berlīnē atzītajai Norda filmai «Mammu, es tevi mīlu»

Filmas režisors Jānis Nords un galveno lomu atveidotāji Vita Vārpiņa un Kristofers Konovalovs.

FOTO: Publicitātes foto

Pēc žūrijas Grand Prix balvas iegūšanas Berlīnes Starptautsikajā kinofestivālā, filmas veidotāji ir gatavi iekarot arī Latvijas skatītāju simpātijas. Jau šo ceturdien – 21.februārī 19:00, «Mammu, es tevi mīlu» piedzīvos Latvijas pirmizrādi kinoteātri «Splendid Palace», bet no 22.februāra filma būs skatāma kinoteātros «Forum Cinemas», «Cinamon» un «Multi Kino». 

 • No 28.februāra filma tiks izrādīta arī Latvijas reģionos – Cēsīs, Siguldā, Daugavpilī u.c.

«Berlīnes kinofestivālā pārliecinājāmies, ka filma spēj vienlīdz labi aizraut gan pieaugušos, gan bērnus. Spriedzes momentos zālē valdīja klusums, bet komiskie brīži raisīja smieklus. Bija patīkami redzēt, ka filmas tēma ir universāla. Taču tagad mums priekšā ir īstais pārbaudījums – pašmāju skatītāji,» tā filmas producente Alise Ģelze.

Kā jau iepriekš ziņots, šī gada februārī Jāņa Norda spēlfilma «Mammu, es tevi mīlu» piedzīvoja pasaules pirmizrādi prestižajā kinofestivāla Berlinale, kur ieguva arī Starptautiskās žūrijas balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma un 7500 eiro naudas balvu festivāla «Generation Kpluss» sadaļā. Nozīmīgo balvu klātienē sanēma filmas režisors Jānis Nords un producente Alise Ģelze. Filma festivāla laikā tika izrādīta trīs reizes, atsaucība no kino profesionāļu un skatītāju puses bija liela.

«Mammu, es tevi mīlu» ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

Bērnība ir laiks, kad «bailēm ir lielas acis» - pieaugušo acīm šķietami nenozīmīgi notikumi bērna pasaulē spēj iegūt grandiozu nozīmību. Raimonda gadījumā situāciju sarežģī mammas nereti skarbā reakcija. Tāpēc sekas - piezīmi skolā, telefona zvanu no pedagoģes, pazaudētu instrumentu - ir labāk noslēpt, nekā saņemt sodu. Katrs Raimonda mēģinājums sekas slēpt situāciju sarežģī vēl vairāk. Emocionāli grūtā situācijā viņam izdodas gan saglabāt cilvēcisko pašcieņu, gan sasniegt sev labvēlīgu iznākumu. Raimonds pierāda, ka spēj būt pieaudzis.

Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji - policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6.vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.

Filmas veidošanā ir iesaistīti vairāki starptautiski atzīti profesionāļi - operators Tobias Datum (spēlfilmas «Terri», «Smashed») un montāžas režisore Tamara Meem (spēlfilma «Sound of my voice») ir no Losandželosas (ASV), bet filmas skaņu režisors ir Tom Drew ir no Londonas (Lielbritānija).

«Mammu, es tevi mīlu» ir otrā studijas «Tanka» producētā pilnmetrāžas spēlfilma. 2010.gadā pirmizrādi un plašu skatītāju atsaucību piedzīvoja «Tanka» veidotā un Gata Šmita režisētā komēdija «Seržanta Lapiņa atgriešanās», kurā Jānis Nords bija scenārija autors.

FILMAS VEIDOTĀJI:

 • Režisors Jānis Nords
 • Scenārija autorsJānis Nords
 • Operators Tobias Datum
 • Montāžas režisore Tamara Meem
 • Filmas māksliniece Ieva Kauliņa
 • Kostīmu māksliniece Katrīna Liepa
 • Grima mākslinieceEmīlija Eglīte
 • Producenti Alise Ģelze, Gatis Šmits
 • KopproducentsKestutis Drazdauskas
 • Izpildpproducente Daiga Livčāne
 • StudijaFilmu studija TANKA (Latvija)
 • Sadarbībā arARTBOX (Lietuva)
 • Pirmizrāde2013.gada 21.februārī, kinoteātrī FORUM CINEMAS

Lomās: Kristofers Konovalovs, Vita Vārpiņa, Matīss Livčāns, Indra Briķe

Redaktors iesaka