Mākslas festivāls «Cēsis 2013» septītajā norises gadā piedāvā 32 notikumus

Mākslas festivāls «Cēsis 2013» šogad notiks no 28.jūnija līdz 20.jūlijam un piedāvās 32 notikumus vizuālās mākslas, mūzikas, kino, teātra un pat gastronomijas jomās.

Septītajā norises gadā festivāla programmā iekļautas trīs izstādes, kas kopumā piedāvā iepazīt 19 mākslinieku darbus no desmit valstīm, četras teātra izrādes, no kurām trīs - jaunā, provokatīvā, veiksmīgu starptautisku karjeru uzsākušā Latvijas režisora Vladislava Nastavševa iestudējumi, divas savdabīgas performances - viena laikmetīgās mākslas, otra laikmetīgās gastronomijas jomā, Valentīnas Freimanes izvēlētas britu kino klasikas 13 filmas, kā arī deviņi mūzikas notikumi - no intīmas mūsdienu kamermūzikas solo instrumentiem Cēsu pils klētī ar 150 vietām līdz populārai Raimonda Paula un itāļu kinomūzikas programmai Pils parka estrādē vairākiem tūkstošiem klausītāju.

«Pateicoties pastāvīgajiem atbalstītājiem - SEB bankai, «Latvijas Mobilais Telefons» un SIA «Alfor», kā arī Eiropas fonda «Kultūra 2007 - 2013», valsts un pašvaldības līdzfinansējumam varam piedāvāt demokrātiskas biļešu cenas uz augstvērtīgiem notikumiem vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām,» uzsvēra festivāla direktors Juris Žagars.

  • Biļešu cenas uz festivāla notikumiem ir robežās no 3 līdz ir 15 latiem, turklāt studentiem, skolēniem un pensionāriem kā allaž piedāvājam 50% atlaidi.

«Septiņu gadu laikā kopš Cēsu mākslas festivāls ir atradis savu vietu Latvijas mākslas pasaulē, mēs kā banka sadarbības ietvaros esam baudījuši eksperimentēšanas iespējas - sniedzot iespēju skatītājiem baudīt dažādību mākslas pasaulē, esam veidojuši gan SEB Greenroomu, gan SEB Māju, esam ļāvuši izteikties arī jaunajiem māksliniekiem. Šogad turpināsim eksperimentēt, pirmo reizi kopā ar festivāla organizatoriem piedāvājot īpašo jauniešu programmu - jauniešu weekend un piedāvājot saviem klientiem īpašo SEB Privilēģiju programmu, kas padarīs Cēsu mākslas festivāla programmas baudīšanu patīkamāku un krāšņāku,» piebilda SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

«Šī gada maģiskais skaitlis Cēsu mākslas festivālā būs četri, jo daudzas labas lietas pasaulē ir saistītas tieši ar šo skaitli, piemēram, četri izcili Latvijas novadi, četri brīnišķīgi gadalaiki, 4 G internets. Festivālā tie būs četri pasākumi - mākslas pērles, ko LMT aicina izbaudīt ikvienu kultūras mīļotāju - koncerti «Ksenijas Sidorova un Sinfonietta Rīga» un «Elektroakustiskās spēles Cēsu klētī», kā arī Daniila Harmsa izrāde «Vecene» un ar LMT atbalstu tapušais mūzikls pēc Raiņa lugas un latviešu tautas motīviem - «Pūt, vējiņi!» preses konferencē teica LMT Valdes locekle, viceprezidente Laura Keršule.

Festivāls šogad turpinās attīstīt izglītojošo sadaļu, piedāvājot īpašas programmas dažādām vecuma grupām - radošās bērnistabas bērniem vecumā no 2-10 gadiem, programmu jauniešiem, kas paredz iespēju nopērkot vienotu biļeti par 3 Ls apmeklēt gan visas izstādes, gan koncertu, gan nedēļas nogales ballīti. Šogad festivāls pirmo reizi piedāvās «ekskursijas mākslas teritorijā»- iespēju gida vadībā apskatīt vizuālās mākslas ekspozīciju.

Uzklausot vairākkārtējus Festivāla pastāvīgo apmeklētāju ierosinājumus, šogad tiek piedāvāti divi dažādi abonementi uz festivāla notikumiem. Abonementa iegāde nozīmē īpaši pievilcīgas cenas tiem, kas apmeklē vairākus Festivāla notikumus. Abonementus varēs iegādāties tikai līdz 29.jūnijam.

Uz augšu