Bondars neizslēdz iespēju darboties topošajā Repšes partijā

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars, kurš patlaban piedalās ekspremjera Einara Repšes vadītajā biedrībā «Latvijas attīstībai», neizslēdz iespēju darboties no šīs biedrības izveidotā partijā.

Intervijā laikrakstam «Diena» Bondars apgalvo, ka politiskajā spektrā nav neviena politiska spēka, kuri domā un rūpējas par ekonomiskās attīstības palielināšanu, uzsverot, ka jādomā par investīciju piesaisti. Tāpēc viņš neizslēdz iespēju, ka parādīsies spēks, kas ieņems nišu, kas saistīta ar labējo virzienu.

Taujāts par iespēju darboties Repšes topošajā partijā, Bondars norāda - ja arī tiks dibināta partija, tā nebūs viena cilvēka partija. «Nedomāju, ka tie cilvēki, kuri apmeklē sanāksmes, varētu parakstīties zem lozungiem, kurus radījis viens cilvēks. Es personīgi esmu bijis atklāts savos izteikumos, mani nebiedē publiskais darbs, ieskaitot politiku. Bet ir jābūt, pirmkārt, ideju kopībai un kopīgām vērtībām, lai kas tāds notiktu. Bet es šādu iespēju neizslēdzu».

Kā ziņots, biedrība «Latvijas attīstībai, pārtopot par partiju, apsvērs iespēju startēt arī nākamā gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Kā aģentūrai LETA sacīja Repše, par nākamā gada EP vēlēšanām vēl tiks lemts, bet tālākā nākotnē partija noteikti plāno piedalīties EP vēlēšanās. EP lemj par Latvijas attīstībai būtiskiem jautājumiem, līdz ar to Latvijas intereses jāaizstāv arī tur, argumentēja Repše.

Attiecībā uz biedrības darbu un plāniem pārtapt par partiju Repše norādīja, ka patlaban tiek strādāts un tiek gatavota «Latvijas attīstības platforma».

Savukārt par personālijām pagaidām esot pāragri runāt. «Mēs tiešām strauji augam un esam diezgan atvērti, bet vēlamies nodrošināt ideju un komandas kvalitāti, tādēļ kolektīvam vēl jāsastrādājas. Tikai pēc ilgāka kopīga darba varēsim runāt par personālijām,» sacīja Repše.

Kā ziņots, biedrība «Latvijas attīstībai» tika izveidota 2012.gada martā ar mērķi iniciēt diskusiju par Latvijai un tās cilvēkiem nozīmīgiem jautājumiem. Biedrības dibināšanā piedalījās Repše, Edgars Jaunups, Dans Titavs, uzņēmēji Olafs Berķis un Valērijs Belokoņs un citi. Biedrība plāno pārtapt politiskā partijā un startēt 2014.gadā plānotajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Savukārt EP vēlēšanas notiks jau 2014.gada maijā.

Uz augšu