P 12.04.2021.

Noskaidrota Daugavā noslīkušā jaunieša identitāte - tas ir hokejists Pelšs

FOTO: Alesa Dam, CC BY-NC-SA 2.0

Policija noskaidrojusi Daugavā atrastā jaunieša identitāti. Likumsargi apstiprina, ka bojāgājušais ir hokejists Kristiāns Pelšs.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē informē, ka tuvinieki pēc līķa apskates apliecinājuši, ka tas ir Pelšs.

«Pēc tam, kad nelaiķi izdevās no ūdens izvilkt, mūsu darbinieki veica visu nepieciešamo, lai noskaidrotu šīs personas identitāti. Šobrīd esam noskaidrojuši jaunieša personību, un to mums ir apliecinājuši arī viņa tuvinieki pēc līķa apskates,» informē Valsts policijā.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem!

Jau vēstīts, ka piektdien vakarā Daugavas ūdenī tika atrasts jauna vīrieša līķis un uz atpazīšanu bija uzaicināti Pelša tuvinieki, jo Pelšs vairākas dienas bija bez vēsts pazudis.

Aģentūra LETA vēstīja, ka līķis atrasts Rīgā, peldam Daugavas ūdenī, netālu no pludmales, kas nesen izveidota Vanšu tilta ziemeļu pusē.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele, naktī uz 11.jūniju ap plkst.2 glābēji saņēma informāciju no aculieciniekiem par to, ka kāds vīrietis ielēcis Daugavā no Akmens tilta un pazudis. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki uz tilta redzēja vīrieša personīgās mantas, taču, pārmeklējot upi, neviens cilvēks tajā netika atrasts.

Pelšs lielāko daļu no savas hokejista karjeras pavadījis Latvijā. Pirmajās sezonās viņš pārstāvēja Daugavpils komandas «Ledus skolas» krāsas Latvijas U-18 un U-20 čempionātos. Tāpat viņš spēlēja vietējā kluba «Latgale» rindās Latvijas un Baltkrievijas atklātajos čempionātos. Pēdējā sezona Latvijā viņam bija 2009./2010.gadā, ko viņš pavadīja Rīgas

«Dinamo»/«Juniors» vienībā, spēlēdams Baltkrievijas līgā.

Savukārt 2010.gadā tobrīd 17 gadus veco Pelšu Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā ar kopējo 181.numuru izvēlējās Edmontonas «Oilers» vienība.

Tās rindās viņš nepaguva aizvadīt nevienu spēli, lielākoties spēlējot fārmklubos - Rietumu hokeja līgas (WHL) komandā Edmontonas «Oil Kings», Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) klubā Stoktonas «Thunder» un Amerikas hokeja līgas vienībā Oklakomastijas «Barons», kur spēlēja vēl šosezon.

Iepriekšējās divas sezonas Pelšs pavadīja «Oil Kings» rindās, kurai pērnā gada pavasarī palīdzēja triumfēt visā turnīrā. Pelšs regulārā čempionāta 63 spēlēs guva 28 vārtus un veica 22 rezultatīvas piespēles, bet WHL izslēgšanas turnīrā viņa kontā 17 mačos bija pieci vārti un piecas rezultatīvas piespēles.

Savukārt šo sezonu viņš pirmo reizi aizvadīja profesionālā līmenī, kuru uzsāka «Barons» rindās, kur aizvadīja 20 spēles, guva vienus vārtus un veica astoņas rezultatīvas piespēles. Taču sezonas gaitā Pelšs tika nosūtīts uz ECHL, kur saņēma 21 spēles diskvalifikāciju par rupju pārkāpumu pret pretinieku spēlētāju. Tomēr šīs līgas vienībā Stoktonas «Thunder» hokejists paguva aizvadīt 13 spēles, kurās gūti divi vārti un izdarītas trīs rezultatīvas piespēles.

Sezonas otrajā pusē viņš atgriezās «Barons» rindās, palīdzot vienībai iekļūt AHL izslēgšanas spēlēs. Taču tajās Pelšs vienības rindās neaizvadīja nevienu spēli.

Tāpat Pelšs spēlējis Latvijas U-18 un U-20 izlasēs.