Par savu bērnu sakropļošanu un nonāvēšanu apsūdzētajai medmāsai prasa mūža ieslodzījumu

FOTO: Craig Sefton, CC BY-NC-ND 2.0

Par savu bērnu sakropļošanu un nonāvēšanu apsūdzētajai medicīnas māsai prokurore Jekaterina Kušakova šodien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā notikušajās tiesas debatēs lūdza piespriest mūža ieslodzījumu ar policijas kontroli uz trīs gadiem bez mantas konfiskācijas.

Savukārt pati apsūdzētā norādīja, ka būs gatava izciest jebkuru sodu, ko tiesa viņai piespriedīs. Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Oksana Hvostova, spriedums šajā lietā tiks pasludināts 11.jūlijā plkst.14 atklātā tiesas sēdē.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību medmāsa laikā no 1997.gada 8.jūnija līdz 2011.gada 31.oktobrim veikusi noziegumus, kuros divi viņas bērni miruši, bet viens zaudējis redzi. Tiesa šo lietu izskatīja aiz slēgtām durvīm.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, prokuratūras skatījumā sieviete šādi rīkojusies, lai iegūtu materiālus labumus. Prokurore Kušakova apstiprināja, ka saskaņā ar apsūdzību sieviete, izmantojot savas mediķes zināšanas, bērniem nodarījusi tādas traumas, kas izraisījušas viņu saslimšanu.

Ārstu komisijai neradās aizdomas par tīšu rīcību, tāpēc slimajiem bērniem tika piešķirta invaliditāte, un sieviete saņēma ne tikai invaliditātes pabalstus, bet arī cita veida sociālo atbalstu. Attiecībā uz vienu mirušo bērnu pabalsts gan netika saņemts, jo viņš nomira drīz vien pēc izraisītajām veselības problēmām.

Prokurore ētisku apsvērumu dēļ žurnālistiem neatklāj noziegumu izdarīšanas detaļas. Netiek arī atklāts, cik daudz materiālo labumu sievietei izdevies iegūt.

Medmāsa apsūdzēta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, cietsirdību un vardarbību pret mazgadīgo, kā arī apreibinošu vielu ievadīšanu pret personas gribu un par tīšu smagu miesas bojājumu izdarīšanu. Par šādiem noziegumiem draud mūža ieslodzījums. Apsūdzētā sieviete joprojām atrodas apcietinājumā.

Jau ziņots, ka medicīnas māsa daudzu gadu garumā aprūpējusi bērnus vairākās Latvijas slimnīcās, taču ārstniecības iestādēs nekas aizdomīgs neesot konstatēts. Arī medmāsas profesionālajā darbībā nav fiksēti nekādi pārkāpumi.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka sieviete atzīta par pieskaitāmu jeb pietiekami veselu, lai viņa varētu atbildēt par savu rīcību tiesas priekšā.

1971.gadā dzimušo medicīnas māsu no Rīgas reģiona likumsargi aizturēja 2011.gada novembra beigās. Jau toreiz bija aizdomas, ka viņa ilgstoši un apzināti radījusi mehāniskus acs bojājumus savai tobrīd 12 gadus vecajai meitai, kamēr bērns gulējis miega zāļu iespaidā. Pēc sešus gadus ilgas meitenītes redzes problēmu pētīšanas mediķiem radušās aizdomas, ka viņai nav iedzimtas patoloģijas, bet acs tiek bojāta, mehāniski iejaucoties no ārpuses.

Divi minētās sievietes bērni miruši 1997. un 2008.gadā. Pavisam viņa dzemdējusi četrus bērnus, no kuriem viens jau piedzimis nedzīvs, tāpēc šo gadījumu policija neizmeklēja.

Uz augšu