Sv 24.01.2021.

Sprūdžs labo situāciju ar biroja vadītājai un draudzenei izmaksāto prēmiju

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ministra birojā pieņemts lēmums naudas līdzekļus, kas prēmijā izmaksāti biroja vadītājai Kristīnai Pelšai, ziedot Bērnu slimnīcas remontam.

Ar savas preses sekretāres Maijas Pētermanes starpniecību vides aizsardzības un reģionālo lietu ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) norādījis: «Brīdī, kad parakstīju rīkojumu par prēmiju piešķiršanu ministrijas darbiniekiem, vadījos tikai pēc pierādāmiem profesionāliem kritērijiem un labas pārvaldības principiem. Tobrīd nebūt neapzinājos, ka prēmijas piešķiršana ministra biroja vadītājai Kristīnai Pelšai, kas bija tikai viena no daudziem apbalvotajiem darbiniekiem, varētu tikt uzlūkota kā ētikas normu pārkāpums.»

Ministrs pauž pārliecību, ka nav pārkāpis likumu par interešu konfliktu un norāda, ka sadarbosies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), lai to apliecinātu.

Vienlaikus Sprūdžs atzīst, ka saprot - notikušais izraisījis negatīvas emocijas un nosodījumu daudzu acīs, tāpēc ministra birojā nolemts šos līdzekļus veltīt tiem, kam atbalsts visvairāk nepieciešams, proti, līdzekļi šodien ziedoti Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas remontam.

Sprūdžs piebilst: «Šī notikuma sakarā vēlos atvainoties ikvienam, kam tas raisījis negatīvas emocijas, un galvenokārt manai biroja vadītājai Kristīnai Pelšai, kam manas straujās dabas dēļ bija jāpiedzīvo negatīva publicitāte. Pievienojos uzskatam, ka atalgojuma jautājums valsts pārvaldē strādājošajiem tuvākajā laikā ir jārisina. Darbiniekiem un ierēdņiem jāsaņem taisnīga atlīdzība pēc padarītā, un tad ir cerība, ka šādi notikumi neatkārtosies.»

Aktuālākās ziņas