T, 29.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Mežaparkā ieņemts «Elvi» veikals

LETA
Mežaparkā ieņemts «Elvi» veikals
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Ieva Lūka/LETA

Šodien ēkas īpašnieks liedzis pieeju «Elvi» veikalam Viestura prospektā 35a, Rīgā, biznesa portālu «Nozare.lv» informē konkrētā veikala īpašnieces SIA «Dominante AO» pārstāvis jurists Lauris Brikmanis.

Viņš norāda, ka ieeja veikala telpās liegta gan pircējiem, gan darbiniekiem, gan veikala telpu nomnieka, «Elvi» franšīzes partnera «Dominante AO» pārstāvjiem. «Visai ēkas fasādei priekšā ir uzsliets žogs, pie ēkas atrodas apsargi.»

Kā biznesa portālam «Nozare.lv» paskaidroja ēkas īpašnieka uzņēmuma SIA «Madara 89» pārstāvis Edvīns Melnis, viss notiek likumīgi. Turklāt konkrētā «Elvi» veikala īpašniekiem, kas ir šo telpu nomnieki, ir iespēja iekļūt veikalā, ja viņi to dara, lai atbrīvotu veikala telpas no tajā esošā inventāra, precēm un citām «Elvi» veikalam piederošām mantām.

«Elvi» franšīzes partnera pārstāvis Brikmanis gan piebilst, ka «Dominante AO» īpašnieki vai likumīgie pārstāvji veikala telpās var tikt vien tad, ja tiek parakstīta vienošanās par šo telpu pamešanu, kā arī visu ar šo situāciju radušos izdevumu segšanu. Viņš uzsvēra, ka «Dominante» šādu variantu pat neapsver. «Mēs negrasāmies pamest šīs telpas, jo mums ir spēkā esošs nomas līgums, kas ir spēkā līdz 2020.gadam,» atzīmē Brikmanis.

Tikmēr ēkas īpašnieka pārstāvis Melnis stāsta, ka gadījumā, ja telpas netiks pamestas līdz 18.decembrim vai ja netiks panākta vienošanās, tad uzņēmums «Madara 89» veiks likumā noteiktās darbības, lai panāktu, ka šīs telpas tiek atbrīvotas jau ar tiesas spriedumu.

Jautāts, vai «Madara 89» pārstāvji ir informējuši vai kaut kā lūguši šīs telpas pamest, Brikmanis atklāj, ka «Dominante AO» ir saņēmusi 10.decembrī parakstītu vēstuli no uzņēmuma «Madara 89». Vēstulē teikts, ka ēkas īpašniekam šī ēka ir vajadzīga pašam, kā arī noteikts termiņš atbrīvot veikala telpas līdz 18.decembrim.

Savukārt «Madara 89» pārstāvis Melnis norāda, ka strīds par tiesībām lietot šīs telpas esot senāks par 10.decembri. «Tā nav, ka uzņēmumu pārstāvji iepriekš nebūtu vispār sarunājušies. Šis strīds par nespēju vienoties par iesaistīto personu tiesībām lietot telpas ilgst jau vairākus mēnešus.»

Brikmanis gan iebilst, ka līdz šim nekas neliecināja, ka uzņēmums «Madara 89» būtu plānojis veikt šādu akciju, pielietojot pretlikumīgas metodes, bloķēt pieeju veikala īpašniekiem un pircējiem. «Nauda, ko maksājām saskaņā ar iepriekš noslēgto līgumu, arī visu šo laiku tika pieņemta, nevis atskaitīta atpakaļ mūsu uzņēmuma kontā.»

Ēkas īpašnieks «Madara 89» ir viens no zīmola «top!» franšīzes pārstāvjiem. Konkrēto ēku Viestura prospektā 35a uzņēmums iegādājās šī gada februārī. Nomas līgums par telpu iznomāšanu «Elvi» veikalam netika lauzts, īres maksājumi tika veikti laicīgi, atbilstoši 2010.gada 29.martā noslēgtajam līgumam ar iepriekšējo ēkas īpašnieku SIA «Trivest Real Estate», skaidro Brikmanis.

«Dominante AO» ir vērsusies Valsts policijas Ziemeļu iecirknī, kā arī tiek gatavots prasības pieteikums tiesai par nomāta īpašuma traucētā lietojuma novēršanu. Veikalā atrodas gan nomnieka inventārs, preces, gan arī darbinieku personiskās mantas. Veikala telpu platība ir 246 kvadrātmetri.

Kā liecina «Firmas.lv» dati, «Dominantes AO» apgrozījums pērn bija 586 856 lati, bet peļņa - 31 003 lati. SIA «Dominante AO» dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu. «Dominantes AO» vienīgais īpašnieks ir Oļegs Minzars.

Savukārt SIA «Firma Madara 89», kas reģistrēta Smiltenē, dibināta 1993.gadā, liecina «Firmas.lv» informācija. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 29 400 latu un visas daļas pieder Egilam Butkam. 2012.gadu uzņēmums noslēdza ar 29,75 miljonu latu apgrozījumu un 1,78 miljonu latu pelņu.

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu