Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Gaidāms pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts «Deja ar klavierēm»

10.aprīlī plkst.18.00 Latgales vēstniecībā «Gors» un 27.aprīlī plkst.18.00 Rīgas Latviešu biedrības namā notiek latviešu pianistes Diānas Zandbergas solokoncerts «Deja ar klavierēm», kurā iekļauts arī mākslinieces izpildīts dejas priekšnesums.

Koncertā skan Johana Sebastiana Baha, Friderika Šopēna, Lepo Sumera, Morisa Ravēla skaņdarbi un Daces Aperānes mūzika no baleta «Edīte» Diānas Zandbergas pārlikumā klavierēm.

Zandberga ar klavierspēli sākusi nodarboties jau piecu gadu vecumā, agri gūstot starptautisku atzinību, ko apliecina galvenā balva 1995.gada «Concours musical de France» Parīzē. Ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora Jura Kalnciema klasē. No 2000.gada līdz 2004.gadam studējusi Eiropas Mūzikas akadēmijā Milānā pie leģendārā pianista Lazara Bermana, savukārt no 2004.gada līdz 2008.gadam papildinājusies Granadosa-Maršala akadēmijā Barselonā pie izcilās spāņu pianistes Alisijas de Laročas.

Kopš 1996.gada Diāna Zandberga koncertējusi Latvijā, Krievijā, Lietuvā, Somijā, Francijā, Slovākijā, Spānijā, Bulgārijā, Rumānijā, Polijā, Vācijā, Itālijā, Kubā un Amerikas Savienotajās Valstīs, gan atskaņojot soloprogrammas, gan kā soliste ar Šumenas simfonisko orķestri Bulgārijā, Katalonijas simfonisko orķestri (diriģents Uve Munds), «Palau de la Musica Catalana» Barselonā, Bakau Filharmonijas simfonisko orķestri (diriģents Frančesko Atardi) Rumānijā un Itālijā, Milānā «Teatro dal Verme» prestižā koncertcikla «Serate Musicali» ietvaros, kā arī ar Krievijas Valsts simfonisko orķestri «Klasika» (diriģents Aleksandrs Kantorovs) Sanktpēterburgā Šerementjevu pilī, Starptautiskā Mocarta simpozija noslēgumā.

Koncerts notiek Starptautiskā Baltijas baleta festivāla ietvaros, kas šogad norisinās no 7.aprīļa līdz 18.maijam. Tajā uzstāsies Polijas Dejas teātris ar uzvedumu «Četrdesmit», Dānijas Dejas teātris ar pasaules pirmizrādi «Melnais dimants», Laikmetīgās dejas kompānija «Opinion Public» ar iestudējumu «Bob`Art», Flamenko deju kompānija Jesus Carmona & Cia no Barselonas ar uzvedumu «Melnais un Baltais», izstāde «Dž. Balančins. «Dārgakmeņi»», bet Galā koncertā - baleta zvaigznes no Vācijas, Ungārijas, Francijas, Krievijas, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas; programmā iekļauta arī Francijas mākslas filma «Karalis dejo» un rotu un fotogrāfiju izstāde.

Biļetes iekšpriekšpārdošanā - «Biļešu paradīzes» un «Biļešu servisa» kasēs un pasākumu norises vietās. Papildus informācija - festivāla mājas lapā «ballet-festival.lv».

Redaktors iesaka