Ja palidzēsim Maratam, viņš varēs staigāt (30)

CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Marats Juliuss Japsis ir nedaudz vairāk kā gadiņu vecs. Simpātiskais mazulis jau cenšas spert savus pirmos soļus, taču viņam tas padodas daudz grūtāk kā citiem bērniņiem. Maratam ir iedzimta pēdu deformācija. Viņam jau tika veikta viena operācija, aprīlī tiks veikta vēl viena. Lai bērns varētu staigāt, viņam ir nepieciešamas ortozes un ortopēdiskie apavi.

Marats kopā ar mammu, divām vecākām māsiņām un brāli dzīvo Tukumā. Tā nu sanācis, ka neilgi pirms Marata piedzimšanas mierīgo ģimenes dzīvi pēkšņi izjauca tēva aiziešana no ģimenes.

Marata mamma bija palikusi viena pati, stāvoklī un ar trim skolas vecuma bērniem. Sievietes noteikti sapratīs, cik smagi ir pārdzīvot tādu nodevību no mīļotā vīrieša puses, turklāt grūtniecības laikā. Marata mamma izturēja šo likteņa triecienu. Rūpes un atbildība, kā arī mīlestība par bērniem deva viņai spēku cīnīties.

Kad Marats nāca pasaulē, māmiņu gaidīja vēl viens trieciens. Izrādījās, ka mazulim ir iedzimta pēdu deformācija. Mazuļa kājiņas bija tik ļoti izgriezušās, ka atgādināja hokeja nūjas: pēdas bija izgrieztas uz iekšpusi un sacēlušās uz augšu.

Ārstēšana bija nepieciešama pēc iespējas ātrāk. Un māmiņa atrada sevī spēkus un apņēmību izdarīt visu, kas ir viņas spēkos, lai izārstētu savu dēliņu.

Pirmos sešus savas dzīves mēnešus mazais Marats nodzīvoja ar ģipsī ieskautām kājiņām no pirkstiņiem līdz pat gurniem. Ģipša važās Marats visu laiku raudāja. Uz mirkli aizmidzis, viņš atkal modās un atkal raudāja.

Sešu nedēļu vecumā Marats pārcieta operāciju – ahillotomiju. Pēc operācijas bērniņam uzlika ģipša apsējus, kuras bija jāmaina ik nedēļu. Tikai šajā reizē, kad mainīja apsējus, māmiņai bija iespēja pieskarties sava bērna kājiņām, noglāstīt un samīļot tās. Drīzumā Maratu sagaida vēl viena operācija.

Lai pēdas atrastos pareizajā stāvoklī, Maratam ir jāvalkā speciālās ortopēdiskās Denisa Brauna šinas. Šīs ortozes ir jānēsā 14-16 stundas diennaktī. Tikai tādā gadījumā kājiņas sāks iztaisnoties pamazām. Lai atveseļotos, obligāti ir vajadzīgi arī speciālie ortopēdiskie apavi.

Valsts programmas ietvaros var cerēt tikai uz vienu apavu pāri gadā, bet augošam mazulim ar to nepietiek. Ortozes arī ir jāmaina divas reizes gadā, jo bērniņš šajā vecumā aug strauji.

Šobrīd Maratam diemžēl nav nedz nakts ortožu, nedz speciālo apavu. Un bez tiem kājiņas atkal paliek greizas. Tas rada lielas grūtības mazulim, jo Marats jau var nostāvēt kājās un viņam ļoti gribās sākt staigāt!

Ortoze vienai kājiņai maksā 222,23 eiro. Tātad abām kājām – 444,46 eiro. Maratam nepieciešamie speciālie ortopēdiskie apavi arī maksā ļoti dārgi – 200 eiro.

Lai iestrādātu pareizu pēdu stāvokli, Maratam obligāti ir vajadzīga speciālā medicīniskā masāža.

Seansus ir jāveic trīs reizes nedēļā, lai panāktu rezultātus, diemžēl Valsts apmaksātā programma to neparedz.

Pavisam tuvāko četru gadu laikā, kamēr Marats ārstējas, ir nepieciešami 11 283,68 eiro.

Daudzbērnu ģimenei nav tādu līdzekļu, jo māmiņa viena pati audzina četrus bērnus. Ar darba iespējām viņu pilsētā ir grūti, un arī būtu grūti atrast darbu māmiņai, kurai ir jākopj slims bērniņš, kuram jau 1 mēneša vecumā bija piešķirta invaliditāte!

Bet Marats jau tagad cenšas, neskatoties uz grūtībām. Mazulis krīt, bet atkal ceļas uz savām slimajām kājiņām, smaida un sper savus pašus pirmos, pašus smagākos soļus.

Ja palīdzēsim viņam tagad, viņš varēs staigāt!

Jūs varat palīdzēt mazulim, zvanot pa tālruni 90006782 un ziedojot 1,42 eiro.

Jūs varat pārskaitīt jebkuru summu ortožu iegādei Maratam uz kādu no zemāk noradītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot «Veselības Fonds: Marats Japsis».

Rekvizīti:

Nosaukums: Biedrība «Sociāli nozīmīgu projektu centrs «Varonis»»

Reg. Nr: 40008142130

Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

-SWEDBANK- Swift : HABALV22

LV56HABA0551025632423

-NORDEA- Swift : NDEALV2x

LV50NDEA0000083204700

-DNB- Swift : RIKOLV2X

LV79RIKO0002013211470

-CITADELE- Swift : PARXLV22

LV94PARX0013419570001

paypal@varonis.lv

www.varonis.lv

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts

Komentāri (30)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu