T 27.01.2021.

Maratona laikā nodejoto deju cer pieteikt Ginesa rekordam

FOTO: Publicitātes foto

Šodien «Nordea» Rīgas maratona laikā pie Brīvības pieminekļa nodejoto deju ar trejdekšņiem ir iecerēts pieteikt Ginesa rekordam, aģentūru LETA informēja nodibinājuma «Rīga 2014» sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

«Rīga 2014» Kultūras kilometrā tika veidota unikāla goda sardze - aptuveni 200 dziedātāju un dejotāju no visas Latvijas. Sveicot sportistus, dziedot dziesmas no Jāņa Cimzes «Dziesmu rotas», tika izpildīta deja ar trejdekšņiem, kas vienlaikus bija Deju uzveduma «Lec Saulīte!» - jaundarba «Rotā meitiņ, uguņa plostu» pirmatskaņojums.

Iecerēts, ka, izpildot deju, tika sasniegts rekords. Materiāli par trejdekšņu dejas norisi ir apkopoti un tiks izvērtēti, tos plānots nosūtīt Ginesa rekordu vērtētājiem, aģentūrai LETA sacīja Drēģeris. Viņš skaidroja, ka īpašais šajā notikumā ir tieši trejdekšņu izmantojums, jo tas ir unikāls un tieši Latvijai raksturīgs instruments.

Deju uzvedums «Lec, Saulīte!» būs lielākais šī gada deju uzvedums, tas notiks jūnijā Mežaparka estrādē.

Jau ziņots, ka «Nordea» Rīgas maratona dalībnieki šogad, kad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, skrēja unikālā distancē - Kultūras kilometrā, kas veda pa Brīvības ielu, apvijot Brīvības pieminekli.

Maratons Rīgā notiek kopš 1991.gada, bet trešo gadu pēc kārtas tas ieguvis Starptautiskās Vieglatlētikas savienības «Bronzas» kvalifikācijas zīmi, kas nozīmē, ka šis ir vienīgais maratons Ziemeļeiropā ar augstāko starptautisko kvalitātes novērtējumu.

Aktuālākās ziņas