Sv 24.01.2021.

Sprūdžam par Lemberga goda un cieņas aizskaršanu būs jāmaksā 2000 eiro

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien nospriedusi atzīt bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža veltītos izteikumus Ventspils mēram Aivaram Lembergam («Latvijai un Ventspilij») par godu un cieņu aizskarošiem, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Inta Šaboha.

Tiesa nospriedusi, ka Lemberga prasība ir apmierināma daļēji un Sprūdžam būs jāmaksā morālā kompensācija 2000 eiro apmērā. Tiesa atzinusi, ka Sprūdža teiktais LNT radījumā «900 sekundes» «Jums ir jāsaņem ... taisnīgs sods, zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā.» un «Un tieši, pateicoties tai Jūsu nesodāmībai, kuru Jūs pērkat par publisku nodokļu maksātāju naudu, tajā skaitā par Ventspils iedzīvotāju naudu.» ir Lemberga godu un cieņu aizskaroši izteikumi.

No Sprūdža tiks piedzīta ne tikai morālā kompensācija, bet arī tiesāšanās izdevumi 2242,56 eiro apmērā un 36,94 eiro, kas jāsamaksā valstij par izdevumiem, kas radušies saistībā ar lietas izskatīšanu.

Tiesa noteica atbildētājam termiņu sprieduma labprātīgai izpildei - 10 dienas no sprieduma spēkā stāšanās brīža.

Pārējā daļā tiesa nosprieda prasītāja prasību pret atbildētāju noraidīt.

Pilns spriedums būs pieejams 18.februārī un to varēs pārsūdzēt Augstākās tiesas Civillietu departamentā 30 dienu laikā, iesniedzot kasācijas sūdzību Rīgas apgabaltiesā.

LETA jau ziņoja, ka Jūrmalas pilsētas tiesa pērn maijā pirmajā instancē noraidīja Lemberga prasību.

Lembergs no Sprūdža prasīja nepatiesu, godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu, atvainošanos un morālās kompensācijas piedziņu 14 229 eiro apmērā. Ventspils mērs bijušo ministru iesūdzēja par televīzijas kanāla LNT raidījumā «900 sekundes» 2012.gada 16.oktobrī paustajiem izteikumiem.

Lembergs prasīja atzīt par nepatiesiem un godu un cieņu aizskarošiem vairākus viņam adresētus Sprūdža izteikumus, piemēram, «Jums ir jāsaņem taisnīgs sods - zaglim, tāpat kā filmā, ir jāsēž cietumā». Tāpat Sprūdžs tika iesūdzēts par viņa izteikumiem, ka Lembergs 20 gadus «spļauj sejā ikvienam Latvijas iedzīvotājam», demonstrējot, ka «likumi nav visiem vienādi šajā valstī», un Lemberga kungs ir «lielākais augonis pašvaldību sistēmā Latvijā».

Tāpat Ventspils mērs par godu aizskarošiem prasīja atzīt Sprūdža izteikumus, ka Lembergam esot jāuzņemas atbildība par cilvēkiem, kuri izbraukuši no Latvijas, jo viņš esot «atņēmis šiem cilvēkiem cerību, ka šajā valstī kādreiz kaut kas būs kārtībā un ka kaut kas kādreiz atrisināsies». Tāpat Sprūdžs tika iesūdzēts par Lemberga vainošanu saimniekošanā «pa pašvaldību kā savu un savas ģimenes kabatu» un dzīvošanu nesodāmībā, kura tiekot pirkta par nodokļu maksātāju naudu, kādēļ, pēc Sprūdža teiktā, «Latvijā daudzas pašvaldības ir pārvērtušās par publisko resursu izsaimniekošanas akadēmijām tā vietā, lai būtu, lai strādātu savu iedzīvotāju interesēs, savas teritorijas attīstības interesēs».

Aktuālākās ziņas