S 28.11.2020.

Brīdinājums!

Šo lapu nedrīkst atvērt, ja Tev vēl nav 18 gadu.

Man jau ir 18 Man vēl nav 18

Foto: Puskailas «Femen» aktīvistes uzklūp Strosa-Kāna automobilim

FOTO: AFP/Scanpix

Trīs sievietes ar kailām krūtīm no radikālās feministu protestu grupas «Femen» otrdien uzlēca uz bijušā Starptautiskā valūtas fonda (SVF) vadītāja Dominika Strosa-Kāna automobiļa Francijas pilsētā Lillē, kad viņš ieradās tiesā sniegt liecības savā prāvā par «sutenerismu vainu pastiprinošos apstākļos», ziņoja radiostacija «France Info».

Protestētājas, kas demonstrēja uzrakstu «suteneri, klienti, vainīgi» uz puskaila ķermeņa un izkliedza apvainojumus, ātri aizturēja policija, kad mašīna iebrauca pazemes stāvvietu rajonā.

Tiesa Lillē ir sākusi izskatīt lietu, kurā vienam no apsūdzētajiem Strosam-Kānam ir inkriminēta līdzdalība sutenerisma tīklā, kas algojis prostitūtas seksa ballītēm Briselē, Parīze un Vašingtonā. Tiesas priekšā stāsies pavisam 14 apsūdzētie - viesnīcu menedžeri, policijas darbinieki un bordeļa īpašnieks.

Šajā tā sauktajā Lilles viesnīcas «Carlton» lietā Strosam-Kānam draud līdz 10 gadus ilgs cietumsods un 1,5 miljonu eiro naudassods.

Saskaņā ar apsūdzības versiju Stross-Kāns ne vien piedalījies seksa ballītēs ar prostitūtām, bet arī spēlējis kādu lomu to organizēšanā, tāpēc prokurori uzskata, ka viņu var apsūdzēt par līdzdalību sutenerismā. Lietas materiālos viņš ir nosaukts par šo ballīšu «centrālo figūru» un «svētku karali».

Francijā prostitūcija ir legāla, bet par sutenerismu, tostarp prostitūcijas veicināšanu un finansiāla labuma gūšanu, draud ievērojams cietumsods.

Aizstāvības puse apgalvo, ka Stross-Kāns nav uzskatāms par ballīšu organizatoru un pat neesot zinājis, ka uz tām atnākušās sievietes bija prostitūtas. 65 gadus vecais Stross-Kāns atzīst, ka ir piedalījies seksa ballītēs Francijā un ASV, bet uzstāj, ka neesot zinājis, ka daļai no sievietēm tika maksāts par dalību tajās.

Ir gaidāms, ka liecinieku uzklausīšana šajā lietā ilgs līdz 20.februārim.

Stross-Kāns pēdējo gadu laikā ir bijis iesaistīts vairākos seksa skandālos.

Aktuālākās ziņas