Prokuratūra sāk kriminālvajāšanu pret deviņām personām «Gan Bei» krimināllietā (26)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Rebeka Žeire/LETA

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra pagājušajā piektdienā tā dēvētajā sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla «Gan Bei» krimināllietā pieņēmusi lēmumu par deviņu personu saukšanu pie kriminālatbildības par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā.

Saskaņā ar lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības minētās deviņas personas, darbojoties organizētā personu grupā divu uzņēmumu interesēs, par taksācijas periodu no 2014.gada janvāra līdz jūnijam prettiesiski slēpa ar nodokļiem apliekamo objektu uzņēmumu struktūrvienībās - restorānos un kafejnīcās - gūtos ieņēmumus, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Tādējādi personu grupa izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa un iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas, nodarot Latvijas valsts budžetam zaudējumus kopsummā 957 799 eiro apmērā.

Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanai tika izmantotas speciāli radītas datorprogrammas, ar kuru palīdzību iespējams izmainīt kases aparātos un kases sistēmās reģistrēto darījumu kopsummas, proti, iespējams prettiesiski samazināt dienas ieņēmumus naudas izteiksmē.

Jau ziņots, ka deviņas personas prokuratūrai bija lūgusi apsūdzēt Finanšu policijas pārvalde (FPP). Jau ziņots, ka FPP pagājušā gada nogalē lūgusi sākt kriminālvajāšanu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu tīkla «Gan Bei» krimināllietā.

FPP uzskata, ka minētais uzņēmums izmantoja speciālu programmatūru, ar ko iespējams veikt nelikumīgu iejaukšanos kases sistēmu darbībā, un samazināja tajā reģistrētos ieņēmumus, kā arī mantkārīgā nolūkā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu un slēpšanu.

«Gan Bei» pagājušā gada vasarā sāka atlīdzināt nodarītos zaudējumus, un patlaban valsts budžetā jau iemaksāti aptuveni 200 000 eiro.

Kriminālvajāšanu bija lūgts sākt pret septiņām ar «Gan Bei» saistītām personām, no kurām piecas ir uzņēmuma darbinieki - grāmatveži, IT speciālisti un inkasatori, viena persona ir finanšu direktors un viena - valdes loceklis. Savukārt divas personas ir saistītas ar kases aparātu apkalpošanas uzņēmumu, kas «Gan Bei» piegādāja nelegālo programmatūru, - šī uzņēmuma līdzīpašnieks, kā arī viņa radinieks, kurš nodrošinājis kases aparātu apkalpošanu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis toreiz gan nenosauca, kuri uzņēmumi iesaistīti šajā lietā, vienlaikus atzīstot, ka mediju izvirzītās versijas par lietā iesaistītajiem uzņēmumiem - «Gan Bei» pārvaldītāju SIA «Lage Ko» un kases aparātu sistēmas «Brio» apkalpojošo uzņēmumu - ir bijušas pareizas.

Pērn 10.decembrī FPP aizturēja septiņus šīs noziedzīgās grupas dalībniekus, tostarp SIA «Lage Ko» finanšu direktori, Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (S) dzīvesbiedri Gaļinu Karmaču. Sākotnēji Karmačai tika piemērots apcietinājums, vēlāk viņas drošības līdzeklis tika nomainīts uz aizliegumu izbraukt no valsts. Pēc prokuratūras lūguma Saeima vienbalsīgi arī atļāva veikt kratīšanu Potapkina un Karmačas dzīvesvietā.

«Gan Bei» restorānu pārvaldītāja ir SIA «Lage Ko». SIA «Lage Ko» dibināta 1993.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 506 684 eiro. «Lage Ko» īpašnieki ir Natālija Pavlova - 33,33%, Irēna Līce - 33,33% un Oļegs Arups - 33,33%.

Komentāri (26)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu