Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Premjers: IZM piedāvātais pedagogu algu modelis vēl ir maināms

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Jaunais pedagogu algu modelis vēl nav nekādā oficiālā apritē, līdz ar to tajā vēl ir iespējamas izmaiņas, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Komentējot faktu, ka saskaņā ar jauno pedagogu algas modeli Kultūras ministrijai pašai jāmeklē finansējums mākslas, mūzikas un dejas profesionālās ievirzes pedagogu darba samaksas segšanai, Kučinskis norādīja, ka nauda valsts budžetā ir kopēja un šis jautājums ir jāskata kompleksi. Šis būšot «lielais jautājums» šodien tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V).

Jau ziņots, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir lūgusi iespēju tikties ar premjerministru, lai pārrunātu radušos situāciju pedagogu darba samaksas modeļa sistēmas pilnveidē.

Izglītības un zinātnes (IZM) iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.

Savukārt arodbiedrība ir pārliecināta, ka nozarē strādājošajiem līdz jaunā mācību gada sākumam ir skaidri jāzina, kas paredzēts arī vidējā termiņa ietvaros. Tas būtu kā apliecinājums, ka izglītība tiešām ir valdības prioritāte, un pierādītu valdības atbalstu, izpratni pret nozarē strādājošajiem.

LIZDA esot nācies secināt, ka IZM piedāvātajā pedagogu darba samaksas sistēmā trūkumu un neskaidrību ir pietiekami daudz, lai nedotu piekrišanu tālākai normatīvo aktu projektu virzībai. LIZDA norāda, ka atvēlētie līdzekļi pedagogu darba samaksas modeļa pilnveidei ir ļoti liels atbalsts, taču deviņi miljoni eiro šim gadam un 27 miljoni eiro pilnam nākamajam gadam pilnībā neatrisina atalgojuma problēmjautājumus izglītības un zinātnes nozarē.