Atsevišķi Turcijā dzīvojošie latvieši situācijas saasinājuma gadījumā pauduši gatavību atgriezties Latvijā

FOTO: Reuters/Scanpix

Atsevišķi Turcijā dzīvojošie latvieši situācijas saasinājuma gadījumā pauduši gatavību atgriezties Latvijā, aģentūrai LETA sacīja Turcijā dzīvojošā latviete Eva Evita Karabuluta.

Viņa skaidroja, ka dzīvo Stambulas Āzijas daļā, bet arī tur, gluži kā Eiropas daļā, joprojām jūtama nestabilitātes sajūta, kas nepamet kopš apvērsuma mēģinājuma, kad nakts vidū gar māju jumtiem lidoja reaktīvās lidmašīnas, tēmējot uz Stambulas rietumu daļu. «Bija baisi, atzīstos,» viņa piebilda.

Latviete arī stāstīja, ka vietējo vidū klīst runas, ka apvērsuma mēģinājums esot bijis «teātris» ar mērķi raudzīties, kā uz to reaģēs Turcijas iedzīvotāji. «Runā, ka īstais apvērsums nāks jau pavisam drīz, un tas būs liels un nežēlīgs. Baumo par rudeni,» viņa sacīja.

Taujāta par apvērsuma iemesliem, viņa pauda viedokli, ka tas esot iekšējais karš starp Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdoana un ASV dzīvojošā islāma sludinātāja Fetulla Gilena atbalstītājiem. Viņa arī skaidroja, ka vēl vakar Francijas vēstniecība esot brīdinājusi savus pilsoņus par iespējamiem sprādzieniem. «Tā arī dzīvojam ar baiļu sajūtu - kas nu būs,» viņa piebilda.

Viņa arī stāstīja, ka latvieši, gluži kā citu valstu pilsoņi, ir uztraukušies. «Pati arī plānoju doties atpakaļ uz Latviju, ja sāksies «lielie nemieri», jo man ir mazs bērns. Tomēr gribas drošības sajūtu. Redzēs, kā būs,» viņa izteicās.

Jau vēstīts, ka Turcijas premjerministrs Binali Jildirims pirmdien paziņoja, ka saistībā ar apvērsuma mēģinājumu ir aizturēti vairāk nekā 7500 cilvēku, tajā skaitā 103 ģenerāļi un admirāļi.

Neveiksmīgā puča laikā gājuši bojā vairāk nekā 300 cilvēku.

Erdoans puča organizēšanā apsūdz savu galveno ienaidnieku - ASV mītošo islāma sludinātāju Gilenu - un viņa piekritējus, bet Gilens noliedz jebkādu saistību ar to un ir pieļāvis iespēju, ka apvērsuma mēģinājums var būt paša Erdoana inscenēts.

Uz augšu