Marija Naumova dosies rudens koncerttūrē un izdos albumu

FOTO: Svetlana Hačaturova

Dziedātāja Marija Naumova šoruden pie saviem klausītājiem dosies ar divām koncertprogrammām: «Kādā jaukā dienā» un «Līdz gaišām asarām». Tāpat dziedātāja ieplānojusi vēl kādu pārsteigumu saviem klausītājiem – jaunu albumu, kas klajā nāks novembrī.

Marijas Naumovas jaunā soloprogramma «Līdz gaišām asarām» atklās romanču muzikālā stila rašanos un attīstību, ceļojumu laikā un vietā, un līdz ar to – arī izmaiņas romanču skanējumā. Jaunajā programmā, kurā iekļautas romances no dažādiem gadsimtiem, valstīm un kultūrām, skanēs daudziem zināmās un iemīļotās, kā arī senas un nezināmas romances. «Šoruden svinu desmit gadu kāzu jubileju, tāpēc vēlējos savam dzīvesbiedram sarūpēt skaistu muzikālu dāvanu – romanču koncertprogrammu,» atklāj dziedātāja.

Jāpiebilst, ka šī unikālā programma šoruden izskanēs tikai četras reizes – Siguldas koncertzālē «Baltais flīģelis» (1.oktobrī), Ādažu Kultūras centrā (7.oktobrī), Mārupes Kultūras namā (9.oktobrī) un Daugavpils Latviešu kultūras centrā (13.oktobrī). Šajos koncertos Marijai talkā nāks mūziķi Rolands Beļēvičs (taustiņi), Norberts Skraucis (bass), Ingus Feldmanis (ģitāra), Jegors Kovaļkovs (ģitāra), Aleksejs Bahirs (vijole) un Andris Buiķis (bungas).

Savukārt programma «Kādā jaukā dienā», kas skanēs Ķekavā (8.oktobrī), Alūksnē (12.oktobrī), Līvānos (14.oktobrī), Saldū (15.oktobrī), Kultūras pilī «Ziemeļblāzma» (21.oktobrī) un Rojā (22.oktobrī), ir ieskats dziedātājas topošajā albumā, kas klajā nāks šoruden un par kuru informācija vēl sekos. Koncertos skanēs klausītāju iemīļotas Marijas repertuāra dziesmas jaunā aranžējumā, kuru autors ir ģitārspēles virtuozs un viens no labākajiem «manuš» (manouch) stila ģitāristiem pasaulē – francūzis Sebastjens Žinjo, kurš piešķirs visiem zināmām dziesmām citu skanējumu. Jāpiebilst, ka tieši Sebastjens ir arī Marijas jaunā albuma dziesmu autors un mūzikas producents, turklāt, rakstot dziesmas, viņš sadarbojies ar dzejniekiem Jāni Peteru un Kārli Vērdiņu, kā arī, protams, ar Mariju Naumovu. Ar Sebastjenu Marijai ir izveidojusies ļoti laba sadarbība, un viņš jau ir pazīstams Latvijas publikai no Marijas iepriekšējiem projektiem «Romani Rat» un «Pusnakts Parīzē». Šajos koncertos līdz ar Mariju muzicēs arī Rolands Beļēvičs (taustiņi), Norberts Skraucis (bass), Ingus Feldmanis (ģitāra), Jegors Kovaikovs (ģitāra), Andris Buiķis (bungas).

Atgādināsim, ka Marija Naumova ir viena no talantīgākajām un daudzpusīgākajām Latvijas dziedātājām, kura ieguvusi plašu atpazīstamību arī ārpus mūsu valsts robežām. Mākslinieces daiļradē plaši pārstāvēti dažādi žanri, sākot no latviešu un krievu populārās mūzikas līdz franču šansonam un romu džezam. Kaut arī pēdējos gadus Marija daudz laika velta dēla audzināšanai, viņa joprojām aktīvi piedalās dažādos radošos procesos, gan strādājot pie savu programmu izveides, gan piedaloties citos koncertos un pulcējot pilnas skatītāju zāles.

Biļetes uz visiem koncertiem var iegādāties «Biļešu paradīzes» kasēs un internetā.

Uz augšu