Donbasā kopš gada sākuma gājuši bojā 35 mierīgie iedzīvotāji

FOTO: TASS/Scanpix

Donbasā kopš gada sākuma Minskas vienošanās pārkāpšanas rezultātā gājuši bojā vairāk nekā 35 mierīgie iedzīvotāji, piektdien paziņoja (EDSO) novērošanas misijas Ukrainā vadītāja vietnieks Aleksandrs Hugs.

«Kopš gada sākuma EDSO novērošanas misija fiksējusi vairāk nekā 190 upurus mierīgo iedzīvotāju vidū, aptuveni 35 no viņiem gājuši bojā Minskas vienošanās pārkāpšanas rezultātā,» pavēstīja Hugs.

Viņš norādīja, ka mierīgie iedzīvotāji Donbasā iet bojā nerimstošajās apšaudēs gar saskarsmes līniju, «kā arī tāpēc, ka saskarsmes līnijas abās pusēs zeme ir nosēta ar mīnām un nesprāgušu munīciju».

Pēc viņa teiktā, konflikta puses Donbasā joprojām pilnībā neievēro saistības, kuras tās uzņēmušās Minskā.

«EDSO novērošanas misija vēl aizvien reģistrē simtiem un tūkstošiem pārkāpumu katru dienu. Un tāpat novērošanas misija fiksē ieročus, kuri atrodas vietās, kur tiem nevajadzētu būt. Un šis bruņojums ne tikai tiek izvietots vietās, kur tam nevajadzētu būt, bet arī tiek izmantots,» pavēstīja Hugs.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Uz augšu