No «Vienotības» aizejošais «piecinieks», iespējams, pievienosies jau gada sākumā izveidotai domubiedru grupai (310)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

No «Vienotības» aizejošais «piecinieks», iespējams, pievienosies jau gada sākumā izveidotai domubiedru grupai, par kuras esamību pēc vairākām nedēļām varētu tikt iepazīstināta plašāka sabiedrība, otrdienas rītā intervijā LTV raidījumam «Rīta Panorāma» sacīja no partijas izstājusies politiķe Ilze Viņķele.

«Ir jauna, politikā nebijušu cilvēku grupa, kuriem ir plašs pasaules redzējums un pieredze, ar liberāldemokrātiskiem uzskatiem un tādiem šajā brīdī ir spēks, it sevišķi brīdī, kad Latvijas politika ir reāli sašķobījusies. Latvijas politikā vitāli ir nepieciešams gados jaunu cilvēku pieplūdums, kuriem ir svarīgas liberāli demokrātiskas vērtības. Savulaik «Vienotība» bija platforma, kura spēja apvienot cilvēkus ar šādām vērtībām, taču laika gaitā šādu vērtību piedāvājums sašaurinājās,» stāstīja Viņķele.

Viņa atzina, ka no partijas aizejošais «piecinieks» ir gatavs pievienoties minētajai domubiedru grupai, tomēr viņa uzsvēra, ka pats galvenais šajā situācijā ir fakts, ka gados jauni cilvēki ir gatavi savas ikdienas gaitas nedaudz atlikt malā un veidot jaunu Latvijas politikas telpu.

Jau ziņots, ka Ints Dālderis, Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, kā arī Aleksejs Loskutovs uzrakstījuši iesniegumus par izstāšanos no partijas «Vienotība», aģentūrai LETA apstiprināja politiskā spēka ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Šie deputāti turpinās darboties «Vienotības» Saeimas frakcijā, aģentūrai LETA sacīja Viņķele. Tādu pašu nostāju pauda vēl vairāki no šiem deputātiem. No partijas aizejošie politiķi vakar tikās ar frakcijas vadītāju Solvitu Āboltiņu. Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka frakciju veido no viena saraksta ievēlētie politiķi, un pašlaik nav lielu ideoloģisku nesaskaņu saistībā ar jautājumiem, kurus tagad risina frakcija.

Arī partijas valde rekomendējusi frakcijai strādāt kopā, šādam viedokli piekrīt arī Āboltiņa personīgi. Frakcijā diskusijas ir iespējamas, tomēr Āboltiņa prognozēja, ka deputāti turpinās strādāt vienoti, lai nodrošinātu politisko stabilitāti un realizētu valdības mērķus.

Judins aģentūrai LETA uzsvēra, ka šie deputāti turpinās strādāt konstruktīvi un atbalstīs valdību. Viņš pastāstīja, ka pašlaik tiek strādāts pie politiskā spēka izveides, taču pagaidām atturējās nosaukt iesaistītos cilvēkus.

Savukārt Čigāne akcentēja, ka Latvijas politiskajā spektrā ir pieprasījums pēc centriskās partijas ar ļoti skaidru proeiropeisku piedāvājumu. Politisko spēku iecerēts dibināt līdz vasaras beigām, un pašlaik ikkatrs ir aicināts piedalīties un līdzdarboties politiskajā procesā, piebilda deputāte.

Pašlaik topošajai partijai ir aktīvs kodols, tomēr viņa nevēlējās nosaukt kādus no šiem cilvēkiem, jo neesot lūgusi viņiem atļauju to darīt.

Šie deputāti iepriekš paziņojuši, ka varētu pievienoties kādai jaunai partijai. Dālderis piektdien sacīja, ka būtu gatavs pievienoties kādam jaunam politiskajam spēkam, taču pats nebūšot tā dibināšanas organizators.

Minētie deputāti jau iepriekš vairākkārt pauduši atšķirīgu pozīciju no «Vienotības» vadības, īpaši valdības veidošanas procesā, kad Viņķelei tika pārmesta «Vienotības» premejera amata kandidāta virzīšanas bloķēšana. Toreiz opozicionāru vidū bija arī Veiko Spolītis, kurš strādā «Vienotības» frakcijā, bet no partijas ir izstājies pēc skandāla, kas bija saistīts ar braukšanu reibumā.

Taujāts, kāpēc Spolītis vairs netiek minēts kā viņu domubiedrs, Dālderis vien atteica, ka «nekas nav noticis», vienkārši dažos jautājumos esot atšķirīgi viedokļi. Neoficiāli citi politiķi gan pieļauj, ka šāda situācija varētu būt saistīta ar Spolīša ne pārāk veiksmīgo darbu, vadot pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju.

Komentāri (310)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu