Krievija un Turcija vienojas par demilitarizētas zonas izveidošanu

FOTO: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Krievija un Turcija vienojušās izveidot "demilitarizētu zonu" ap nemiernieku kontrolēto Idlibas provinci, pirmdien pēc sarunām ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu pavēstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

"Mēs esam nolēmuši līdz šā gada 15.oktobrim līdzās bruņotās opozīcijas un valdības karaspēka kontakta līnijai izveidot 15 līdz 20 kilometrus platu demilitarizētu zonu," sacīja Putins.

Kontroli demilitarizētajā zonā ierosināts īstenot Turcijas vienību un Krievijas militārās policijas vienību mobilās patrulēšanas grupām, sacīja Krievijas prezidents.

Turcija pēdējā laikā intensificējusi sarunas ar Krieviju, lai izvairītos no plašas Sīrijas valdības spēku ofensīvas Idlibā - pēdējā nemiernieku kontrolētajā Sīrijas provincē.

Idlibas spēcīgākais nemiernieku grupējums ir džihādistu alianse "Hayat Tahrir al-Sham" (HTS; "Organizācija Levantes atbrīvošanai"). Ankara pagājušajā mēnesī oficiāli to atzina par teroristu organizāciju.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Aktuālākās ziņas