Zībarts: Pirmais stress ir pāri un koncentrēsimies nākamajai spēlei

Mārtiņš Zībarts

FOTO: FIBA.com

Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājām vairāk jātic sev un jāuzņemas atbildība, pēc sestdien Tenerifē (Spānija) aizvadītās pirmās spēles Pasaules kausa izcīņā žurnālistiem sacīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Latvijas izlase savā debijas spēlē Pasaules kausā, D apakšgrupas spēlē dramatiskā cīņā ar 61:64 (10:17, 20:14, 14:13, 17:20) zaudēja Ķīnas valstsvienībai.

"Dažos brīžos nenofokusējāmies. Bija gan labas epizodes, gan kļūdas, par kurām tikām sodīti. Vairāk jātic sev un jāuzņemas atbildība dažās epizodēs," pēc mača norādīja Zībarts.

Latvijas basketbolistes pirmajā ceturtdaļā nokļuva iedzinējos ar 6:17, bet pēc puslaika zaudēja vairs ar vienu punktu - 30:31. Otrajā spēles daļā vairākas reizes izdevās pārņemt vadību, taču Ķīna allaž atspēlējās, beigās saspringtā galotnē izcīnot uzvaru.

"Pateicoties plašai rotācijai, bijām visu laiku spēlē. Mača sākumā varēja just satraukumu, lai gan iesildoties spēlētājas bija koncentrējušās. Pirmais stress ir pāri un būsim koncentrējušies spēlei ar Senegālu," sacīja treneris.

Ķīnas izlasei šajā mačā bija auguma pārsvars, taču cīņā par atlēkušajām bumbām Latvija uzvarēja ar 49:39.

"Viens no spēles plāniem bija spēlēt ar garāmgājieniem gar viņu garajām spēlētājām. Savukārt pēdējā uzbrukumā uzdevums bija mest tālmetienu, kas gan neizdevās," klāstīja Zībarts.

Latvijas izlase jau svētdien plkst.16 cīnīsies ar Senegālu, bet divas dienas vēlāk plkst.20 būs tikšanās ar zvaigžņoto ASV izlasi.

"Skatīsimies, cikos rīt (svētdien) piedāvās treniņu. Ja pārcels uz agrāku laiku, tad trenēsimies zālē, ja nē, tad aizvadīsim kādu āra treniņu turpat pie viesnīcas," par gatavošanos nākamajam mačam sacīja treneris.

"Par Ķīnu bija video arī no pēdējā turnīra, bet viņas spēlēja ar citiem numuriem. Bija ko pastrādāt. Savukārt Senegālai šovasar nebija daudz pārbaudes maču," piebilda Zībarts.

Grupas uzvarētāja uzreiz kvalificēsies ceturtdaļfinālam, otrās un trešās vietas ieguvējas spēlēs astotdaļfinālā, bet ceturtās vietas ieguvējām turnīrs būs beidzies, līdz ar to Latvijai nākamā spēle būs ļoti svarīga.

Uz augšu