P 26.10.2020.

13. Saeimas vēlēšanās: Pirmās ziņas par iespējamu balsu pirkšanu

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Drošības policija (DP) jau saņēmusi informāciju par iespējamu prettiesisku kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus vai gatavošanos šādām darbībām, aģentūru LETA informēja DP.

DP patlaban veic iegūtās informācijas pārbaudi.

Tāpat DP informēja, ka dienesta rīcībā patlaban nav informācija par tiešiem un sistemātiskiem ārvalstu centieniem ietekmēt 13. Saeimas vēlēšanu norisi.

Izvērtējot iepriekšējo vēlēšanu pieredzi, dienests jau šobrīd ir sācis darbu intensīvā režīmā ar mērķi savlaicīgi identificēt un novērst iespējamos riska faktorus brīvu un demokrātisku vēlēšanu norisei.

DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle. Vienlaikus aicināts informēt DP arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputāta kandidātam.

Iespēju robežās DP aicina personas, kurām ir šāda veida informācija, konstatēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas. Proti, piefiksēt tos foto, video vai audio ierakstos. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

Iedzīvotāji par nelikumībām aicināti zvanīt pa tālruni 67208964 vai rakstīt e-pastu uz adresi "dpdd@dp.gov.lv" jebkurā diennakts laikā.

Saeimas vēlēšanas notiks sestdien.