ASV Floridas štatam tuvojas viesuļvētra "Maikls"

FOTO: AFP / Scanpix

Viesuļvētra "Maikls" otrdien, 9.oktobrī Meksikas līcī pieņēmusies spēkā līdz otrās kategorijas stipruma vētrai un tuvojas ASV Floridas štata ziemeļrietumiem, kur izsludināta evakuācija.

Piekrastes reģionos izsludināta obligāta evakuācija, kas attiecas uz aptuveni 120 000 cilvēku.

Meteorologi prognozē, ka otrdienas naktī viesuļvētras brāzmas var sasniegt ātrumu 49,7 metri sekundē.

Viesuļvētras izraisītie viļņi var appludināt piekrastes rajonus, kā arī gaidāms spēcīgs lietus, nokrišņu daudzumam vietām sasniedzot 30 centimetrus, brīdina meteorologi.

"Cilvēkiem jāsāk doties prom tagad," ārkārtas sanāksmē paziņoja šerifs Tomijs Fords. Viņš sacīja, ka neviens cilvēks no mājas ar varu netiks vests prom, bet tiem, kuri atsakās evakuēties, jāapzinās, ka viņi paliek uz savu atbildību.

Meteorologi prognozē, ka viesuļvētras ietekme būs jūtama arī Kubā, kur iespējami plūdi un zemes nogruvumi.

Spēcīgā lietus dēļ iebrūkot māju jumtiem un pārplūstot upēm, Hondurasā dzīvību zaudējuši seši cilvēki, četri gājuši bojā Nikaragvā un trīs Salvadorā.

Gvatemalā upē ieskalots kāds zēns, kuru varasiestādes turpina meklēt.

Meteorologi uzskata, ka spēcīgo lietu šajās valstīs galvenokārt izraisījusi zema spiediena sistēma Klusā okeāna piekrastē, bet, iespējams, savu artavu devusi arī viesuļvētra "Maikls" Karību jūrā.

Floridas gubernators Riks Skots nodēvēja "Maiklu" par monstru, kas var izraisīt spēcīgus plūdus. Gubernators izsludinājis ārkārtas stāvokli 35 Floridas štata apgabalos.

Viesuļvētrai gatavojas arī Alabamas štats, kur visā štatā izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Uz augšu