Puse no sievietēm Eiropas parlamentos saskārušās ar draudiem vai seksuālu uzmākšanos

FOTO: EPA / Scanpix

Gandrīz puse no Eiropas deputātēm un parlamentu darbiniecēm saskārušās ar draudiem dzīvībai, draudiem tikt izvarotām vai piekautām - liecina jauns pētījums.

Politiķēm arī draudēts nogalināt vai nolaupīt viņu bērnus.

Parlamentu savienības un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas pētījums atspoguļo, cik plaši izplatīta ir seksuālā vardarbība un vardarbība pret sievietēm Eiropas parlamentos.

85% no visām aptaujātajām sievietēm atzina, ka kādā brīdī ir saskārušās ar psiholoģisko vardarbību. 68% sieviešu norādīja, ka viņām ir nācies uzklausīt komentārus, kas saistīti ar viņu izskatu un dzimuma stereotipiem. 25% aptaujāto atzina, ka kļuvušas par seksuālās vardarbības upuriem.

1

Visvairāk no šādām situācijām cietušas sievietes vecumā līdz 40 gadiem. 49% no parlamenta darbiniecēm atzina, ka darbavietās saskārušās ar varmācību un 70% gadījumu pāridarītāji bijuši vīrieši politiķi.

Parlamentu savienības prezidente Gabriela Kuevasa norādīja, ka seksuālās uzmākšanās problēma parlamentos ir daudz nopietnāka nekā līdz šim uzskatīts.

"Uzmākšanās ir ne tikai smags sieviešu tiesību pārkāpums, tas nāk par sliktu arī demokrātijai," uzsvēra Kuevasa.

1

Pētījums balstīts uz intervijām ar 123 sievietēm - 81 deputāti un 42 parlamenta darbiniecēm - no 45 Eiropas valstīm.

Pētījumā norādīts, ka daudzos Eiropas parlamentos nav ieviesti pareizi mehānismi, lai sievietes varētu ziņot par uzmākšanos un iegūt palīdzību, tādēļ vīrieši paliek nesodīti.

1

Tikai 23,5% no deputātēm un 6% no parlamentu darbiniecēm, kuras ir cietušas no seksuālas uzmākšanās, ir par to ziņojušas, liecina pētījums.