Reizniece-Ozola: Lēmumu par papildu finansējumu mediķu atalgojumam jāpieņem jaunajai valdībai

Dana Rezniece - Ozola

FOTO: Artūrs Krūmiņš/TVNET

Lēmumu par papildu finansējumu mediķu atalgojumam jāpieņem jaunajai valdībai, lemjot par nākamā gada budžetu, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Tostarp viņa norādīja, ka šogad uz vienu mēnesi palielināt atalgojumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem nebūtu prātīgi, jo šāds lēmums atstātu ietekmi arī uz nākamā gada budžetu, par kuru lems nākamā valdība.

"Ja šogad palielina algas, tas nozīmē, ka ir jāvērtē ietekme uz visu nākamā gada budžetu. Mums šķiet prātīgi, ka mēs atstājam elastības iespējas jaunajai valdībai gan noteikt prioritātes, gan arī lemt par nākamā gada budžeta sadalīšanu," sacīja Reizniece-Ozola.

2

Tajā pašā laikā ministre atzina, ka mediķi ir izvēlējušies pareizu brīdi, kad aktualizēt jautājumu par atalgojumu, jo jaunās valdības veidošanas procesā notiek diskusijas par to, kas būs tās prioritātes.

"Būtu ļoti svarīgi, lai medicīna, veselības aprūpe kopumā nepazustu no šo prioritāšu loka," piebilda Reizniece-Ozola.

2

Tāpat ministre norādīja, ka šajā gadā veselības jomai jau ir piešķirti papildus vairāk nekā 200 miljoni eiro, kopējam finansējumam pārsniedzot miljardu eiro, kas ir vēsturiski lielākais apmērs, kā arī nākamajā gadā ir plānots finansējuma pieaugums reformas īstenošanai 154 miljonu eiro apmērā.

Tostarp mediķu atalgojums šogad audzis vidēji par 30%, tajā skaitā NMPD algu pieaugums bijis par apmēram 20%.

"Tāpēc es domāju, ka šogad uz vienu mēnesi noteikt lielāku algu nebūtu īpaši prātīgi, jo tas uzreiz, protams, nestu līdzi arī visu nākamo gadu," atzīmēja Reizniece-Ozola.

2

Ministre arī piebilda, ka NMPD minētie nepieciešamie papildus 12 miljoni eiro nav nekāds sīkums.

"Tas nav nekāds sīkums - 12 miljoni ir diezgan liela nauda. Es uzskatu, ka ir jābūt kompleksam risinājumam visu mediķu algu turpmākam palielinājumam, nevis kādas mazas, bet svarīgas mediķu daļas atlīdzību izraut no pārējā konteksta. Vissliktāk būtu, ja tagad steigšus - pa galvu, pa kaklu - piešķirtu finansējumu vienai daļai mediķu, bet aizmirstu par visiem pārējiem," sacīja Reizniece-Ozola.

2

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā. Dienesta direktore Liene Cipule žurnālistiem pavēstīja, ka notiek "masveida mediķu aizplūšana", kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Aktuālākās ziņas