Notiks tradicionālā Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018

FOTO: Jānis Škapars/Apollo

28. novembrī plkst. 17:30 restorānā Pullman Riga Old Town (Jēkaba ielā 24, Rīga) jau ceturto gadu notiks vadošo Latvijas vīndaru ražojumu degustācija Latvijas augļu un ogu vīna skate 2018.

Pasākumā būs iespēja tikties ar divpadsmit vīndariem un nodegustēt vairāk nekā 90 augļu, vīnogu un citu ogu vīnu un sidru šķirnes. Skates laikā gaidāmas arī vairākas aktivitātes, tostarp ikviens būs aicināts nobalsot par labāko vīnu!

Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018 piedāvātie augļu, vīnogu un ogu vīni un sidri tapuši no Latvijā audzētiem augļiem un ogām, kā arī pagatavoti pēc profesionālām vīna darīšanas metodēm un paaudzēs nodotām zināšanām. Latvijas augļu un ogu vīna skates 2018 dalībnieki regulāri pilnveido savas vīndaru prasmes, ko pierāda arī prakse – vairumam no vīndariem ir atzīstamas godalgas un tituli.

FOTO: Jānis Škapars/TNET

Organizējot šo pasākumu, Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība vēlas popularizēt kvalitatīva augļu un ogu vīna gatavošanu, salīdzināt tirgū piedāvāto augļu un ogu vīnu kvalitāti, informēt patērētāju par piedāvājumā esošiem vīniem, kā arī izvērtēt vietējā vīnmateriāla potenciālu augstvērtīga produkta iegūšanai.

Šī gada Latvijas augļu un ogu vīna skatē 2018 piedalīsies sekojošas vīna darītavas un vīndari:

Smilškalni (ZS Smilškalni, Alvils Elksnis); Līgatnes Vīna Darītava (SIA Līgatnes vīna darītava, Ainārs Vanags); Durbes Veltes (SIA Evi&Jo, Evija Kopštāle); Aizputes Vīna Darītava (SIA Aizputes vīna darītava, Mārtiņš Sants); Lubānas vīnotava (SIA Aiviekstes klēts, Oskars Žvagins); Jokas (SIA Jokas Development, Džons Brauns); Zilver vīndarītava (ZS Pīlādži, Jānis Zilvers); Tērvetes vīni (SIA Tērvetes veltes, Sandris Laizāns); Muižas Vīns (IK Cremon 6, Jānis Mikāns); Mazburkas (SIA Mazburkas, Gunta Niedra); Tēviņu Mājas vīns (SIA Tēviņi, Ivo Immermanis); Naukšēni (SIA Bauņu sēta, Jānis Baunis).

Fotogalerija: Latvijas augļu un ogu vīna skate 2017

“Tas, ka šī skate notiks jau ceturto gadu un interese ir tikai pieaugoša, vēlamies to nodēvēt jau par tradīciju! Tradīciju, kura ik gadu paver iespēju jebkuram vīna cienītājam iepazīt profesionālākos Latvijas augļu un ogu vīna meistarus, kā arī nobaudīt jaunākos vīndara veikumus un atklājumus.

Latvija ir bagāta ar savām dabas veltēm, tāpēc šo vīndaru darbs, kurā tiek izmantoti tikai Latvijas labumi, ir nenovērtējams un tikai atbalstāms. Mūsuprāt, šī skate ir arī lieliska dāvana mūsu Latvijai simtgadi sagaidot! ” (Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības valdes loceklis Ričards Ivanovs)

FOTO: Publicitātes foto

Latvijas augļu un ogu vīnu skate 2018 notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotā ELFLA projekta Latvijas vīna tūrisma attīstība ietvaros.

Ieejas kartes iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs vai www.bilesuserviss.lv.

Cenā ietilpst degustēšana un buklets, kurā apkopota informācija par visiem skates dalībniekiem.

Vairāk informācijas Facebook Latvijas vīnkopju un vīndaru biedrība.

ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. TĀ PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.

Redaktors iesaka