Latvijā pazīstamais japānis izdod Valtera Frīdenberga piemiņai veltītu dziesmu (2)

Apollo.lv
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijā pazīstamais japānis Masaki Nakagava, kurš iekarojis pašmāju klausītāju sirdis, izpildot mūsu valstī populāru mākslinieku dziesmas, laidis klajā veltījumu pāragri aizsaulē aizgājušajam mūziķim Valteram Frīdenbergam.

“Es vēlos dalīties ar jaunu video, kas ir ļoti īpašs! Es dziedu skaisto “Putnu balles” dziesmu “Spārni un vējš”, un šo video es veltu Valtera Frīdenberga piemiņai! Ļoti gribētos, lai šī dziesma nonāktu līdz viņam debesīs,” savu veikumu komentē Latvijā studējušais Nakagava, kurš iemīļojis arī, piemēram, "Prāta vētru", Lauri Reiniku, "Tumsu", "Musiqq" un citus pašmāju izpildītājus.

Jau ziņots, ka 30 gadus vecais mūziķis mūžībā aizgāja 17. oktobrī pēc ilgas slimības. 

Frīdenbergs cīnījās ar ļaundabīgu audzēju, un labdarības portāls "Ziedot.lv" pagājušā gada ziemā aicināja iedzīvotājus ziedot līdzekļus viņa ārstēšanai Vācijā.

Frīdenbergs dzimis 1987. gadā 26. oktobrī, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1. Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks. 2005. gada viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar skaņdarbu "The War Is Not Over", iegūstot piekto vietu. 2011. gadā Frīdenbergs kļuva par grupas "Tumsa" vokālistu.

Frīdenbergs strādājis Latvijas Televīzijā (LTV), kur vadījis "Eirovīzijas" konkursa nacionālās atlases kārtu un raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks".

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu