Ugunsgrēkā Mālpils novadā gājis bojā cilvēks

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Aizvadītajā diennaktī Mālpils novadā ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Vakar pirms pulksten 9 VUGD saņēma izsaukumu uz ugunsgrēku Mālpils novadā. Glābējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dzīvojamā māja 40 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Neilgi pēc pulksten 13 ugunsgrēku izvedās likvidēt.

Šonakt ap pulksten 1 tika saņemts izsaukums arī uz Kuldīgu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā tika konstatēts, ka ēka deg ar atklātu liesmu 50 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no degošās ēkas evakuējās viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots mediķu aprūpē. Ugunsdzēsēji no ēkas izglāba suni.

Savukārt ap pulksten 2.30 ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Jelgavu, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā bija jūtami dūmi. Caur logu iekļūstot dzīvoklī, glābēji secināja, ka bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. No piedūmotā dzīvokļa izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots mediķiem.

Atzīmējot valsts simtgadi, VUGD aicina sabiedrību būt līdzatbildīgākai un izdarīt primāri nepieciešamās lietas, lai savu dzīvi un mājokli padarītu drošu. "No neliela sadūmojuma līdz letālam gadījumam šķir dažas minūtes, tāpēc šis ir īstais laiks, lai jau šodien uzstādītu mājokļos dūmu detektorus," aicina glābēji.

Kopumā VUGD vakar saņēmis 33 izsaukumus, no kuriem 16 bija uz ugunsgrēkiem, 15 - uz glābšanas darbiem, bet divi - maldinājumi.

Aktuālākās ziņas