Eiropā un Latīņamerikā saistībā ar mafiju aizturēti aptuveni 90 cilvēki (1)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

Trešdien operācijā vairākās Eiropas un Latīņamerikas valstīs aizturēti aptuveni 90 cilvēki, kas tiek turēti aizdomās par piederību baisu reputāciju iemantojušajai mafijai "'Ndrangheta", vēsta Itālijas policija.

Aizdomās turētie, domājams, ir vieni no svarīgākajiem darboņiem Kalabrijā, Itālijas dienvidos, bāzētajā organizētās noziedzības sindikātā.

Viņi tiek apsūdzēti "smagos noziegumos", arī aktivitātēs, kas ir saistītas ar starptautisko narkotiku kontrabandu, teikts Itālijas policijas paziņojumā.

Vērienīgo operāciju īstenojuši Itālijas mafijas apkarošanas un pretterorisma dienesti sadarbībā ar Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes varasiestādēm.

Video: Eiropā un Latīņamerikā saistībā ar mafiju aizturēti aptuveni 90 cilvēki

Vācijas federālās policijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka agrā rītā veikto kratīšanu laikā objektos, kas saistīti ar "'Ndrangheta", aizturētas daudzas personas.

Vācijā operācija pamatā veikta Bavārijā un Ziemeļreinā-Vestfālenē, kas robežojas ar Beļģiju un Nīderlandi.

Vācijas policija vēsta, ka operācija veikta koordinācijā ar Eiropas Savienības (ES) pārrobežu noziedzības apkarošanas aģentūru "Eurojust".

Kalabrijas "'Ndrangheta" ietekme pārspēj Sicīlijas mafiju "Cosa Nostra" un Neapolē bāzēto "Camorra", pateicoties kokaīna tirdzniecības kontrolei, turklāt tā ir vienīgā mafijas organizācija, kas darbojas visos kontinentos, skaidro mafijas apkarošanas lietu prokuratūra.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām