Saūda Arābija neizdos aizdomās turamos Hašogi lietā

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Noslepkavotais žurnālists Džamals Hašogi.
Noslepkavotais žurnālists Džamals Hašogi. Foto: Reuters / Scanpix

Saūda Arābija svētdien paziņojusi, ka neizdos savus pilsoņus, kas tiek turēti aizdomās par saistību ar žurnālista Džamala Hašogi slepkavību.

Turcijas amatpersonas pagājušajā nedēļā paziņoja, ka par žurnālista slepkavības plānošanu aizdomās tiek turēts bijušais Saūda Arābijas izlūkdienesta priekšnieka vietnieks Ahmeds al Asiri un tuvs kroņprinča padomnieks Saūds al Kahtani, kurš no amata oficiāli tika atbrīvots oktobrī.

Jautāts par Turcijas izdotajiem aresta orderiem, Saūda Arābijas ārlietu ministrs svētdien paziņoja: "Mēs savus pilsoņu neizdodam".

ASV Finanšu ministrija Hašogi lietā pagājušajā mēnesī piemēroja ekonomiskās sankcijas 17 Saūda Arābijas pilsoņiem, tostarp al Kahtani, bet ne al Asiri.

ASV dzīvojušais laikraksta The Washington Post līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča kritiķis Hašogi 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, bet vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību dūru cīņā, līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā. Saūda Arābijas prokuratūra noliegusi, ka kroņprincis būtu saistīts ar Hašogi slepkavību.

Atbilstoši Savienoto Valstu mediju ziņām ASV Centrālās izlūkošanas pārvalde (CIP) guvusi pārliecinošus pierādījumus, ka Saūda Arābijas kroņprincis bijis iesaistīts slepkavības organizēšanā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu