Ādažos vīrietis izdara pašnāvību, izlecot no 12. stāva balkona

Ilustratīvs attēls

FOTO: Reuters/ScanPix

Ādažos notikusi traģēdija – sestdien no dzīves atvadījies kāds 37 gadus vecs vīrietis, izlecot no tuvinieku dzīvokļa 12. stāva balkona, vēsta LNT raidījums Degpunktā

Par spīti tam, ka garīgu slimību mocītajam kungam bija izrakstītas spēcīgas zāles, viņš medikamentus nebija lietojis pietiekami rūpīgi, un, iespējams, tas provocējis pašnāvnieciskās domas.

Vīrietis ciemojās pie saviem radiniekiem Ādažos, bet jaukā vizīte negaidīti beidzās traģiski. Mitekļa saimniece, kas ir arī vīrieša māsa, mirkļus pirms brāļa nāves nojauta, ka šoreiz kaut kas nav kārtībā, taču nekādi nespēja viņam līdzēt.

Vīrietis ilgstoši cīnījies ar psihisku saslimšanu – šizofrēniju, kuru, lai ārstētu, nepieciešams rūpīgi sekot ārsta – psihiatra izrakstītajai zāļu devai. Pēc 14 dienu ilgas uzturēšanās slimnīcā ģimene cerēja, ka ārstēšana būs nesusi augļus.

Pieredze ar ārstniecības iestādēm ģimenei bijusi problemātiska, jo šķita, ka nepieciešama stingrāka pacienta uzraudzība arī pēc slimnīcas pamešanas.

Vīrieša māsa atzīst, ka īsi pirms pašnāvības brālis medikamentus nav lietojis atbilstoši plānam, un, iespējams, tieši tas smagi ietekmējis viņa labsajūtu. Brālis tomēr nespēja izķepuroties pats saviem spēkiem, un viņa ģimene par to nejūtas pārsteigta.

Radinieki sēro par zaudēto ģimenes locekli, taču nespēj iztēloties, kā būtu bijis iespējams pašnāvību novērst. Pirmdien ģimene devās uz apbedīšanas biroju, lai nokārtotu pēdējās apglabāšanas formalitātes.

Uz augšu