Apšaude Strasbūrā: pie Ziemassvētku tirdziņa nogalināti trīs cilvēki un 13 ievainoti
Papildināts

FOTO: AFP / Scanpix

Otrdien Francijas pilsētas Strasbūras centrā pie Ziemassvētku tirdziņa notikusi apšaude, kurā bruņots vīrietis nogalinājis trīs cilvēkus un ievainojis vēl 13, no kuriem seši ir kritiskā stāvoklī, trešdienas rītā apstiprināja iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

Uzbrucējs pēc apšaudes aizbēga no notikuma vietas, bet viņš ir identificēts un viņu meklē ap 350 policistu un karavīru, kurus atbalsta divi helikopteri.

Karavīri, kas patrulēja šajā rajonā regulāru pretterorisma operāciju ietvaros, iesaistījās apšaudē ar aizdomās turēto un viņu ievainoja, bet nespēja novērst viņa aizbēgšanu, sacīja ziņu avoti policijā.

Aizdomās turētais bēgot arī iesaistījās apšaudē ar policiju.

1

Apšaudē aizdomās turētais jau iepriekš bijis zināms policijai par noziegumiem, kas nebija saistīti ar terorismu. Viņš ir bijis notiesāts gan Francijā, gan Vācijā, un pavadījis kādu laiku cietumā, sacīja iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs.

Divi ziņu avoti drošības spēkos paziņoja, ka šāvējs esot 29 gadus vecs Strasbūras iedzīvotājs, kuru bija paredzēts aizturēt otrdienas rītā. Pret viņu notika izmeklēšana par slepkavības mēģinājumu, sacīja viens no ziņu avotiem.

Sociālajos tīklos tika ziņots, ka pēc apšaudes ir slēgta liela daļa pilsētas centra.

1

Francijas Iekšlietu ministrija "nopietna drošības incidenta" dēļ aicināja cilvēkus palikt iekštelpās.

Video: Apšaude Strasbūrā

Pēc ziņām par apšaudi tika slēgta Eiropas Parlamenta ēka Strasbūrā un to nevarēja pamest deputāti, personāls un žurnālisti. Eiropas Parlamentā notika plenārsēde, uz kuru no Briseles ieradušies simtiem deputātu un amatpersonu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons sakarā ar apšaudi nosūtījis uz Strasbūru iekšlietu ministru.

Notikušo apšaudi, kuras motīvs vēl nav zināms, izskata pretterorisma lietu prokurors.

Fotogalerija: Apšaude Strasbūrā

Policija ziņo, ka 29 gadus vecais aizdomās turamais dzimis Strasbūrā un jau iepriekš bija nonācis drošības iestāžu uzmanības lokā saistībā ar terorismu.

Pēc Francijas telekanāla BFM TV ziņotā, otrdienas rītā vīrietis aizbēdzis no sava dzīvokļa Noidorfas rajonā, jo to ieradusies pārmeklēt policija saistībā ar zādzību.

Dzīvokļa pārmeklēšanas laikā atrastas granātas.

Noidorfas rajona iedzīvotāji tiek aicināti palikt iekštelpās. Neoficiāli tiek vēstīts, ka aizdomās turamais atrodas šai rajonā un ir policijas ielenkumā.

1

Tuvumā esošais Eiropas Parlaments (EP) ir slēgts - neviens nevar tajā ne iekļūt, ne no tā izkļūt. Daudzi parlamenta deputāti un darbinieki spiesti gaidīt, kamēr situācija atrisināsies.

FOTO: AFP / Scanpix

"Paužu dziļāko līdzjūtību Strasbūras uzbrukuma upuriem," vietnē "Twitter" raksta EP prezidents Antonio Tajāni. "Šo Parlamentu neiebiedēs teroristu vai noziedznieku uzbrukumi. Mēs virzīsimies uz priekšu."

Apšaude sākās ap pulksten 20 pēc vietējā laika (ap pulksten 21 pēc Latvijas laika) netālu no Strasbūras slavenā Ziemassvētku tirdziņa, kas svētku sezonā piesaista tūkstošiem tūristu.

Aculiecinieks Paters Frics pastāstīja BBC, ka viņš dzirdējis šāvienus un uz tilta sastapis ievainotu vīrieti. Viņš mēģinājis vīrieti glābt, bet neveiksmīgi.

"Acīmredzot, ātrā palīdzība nevar iebraukt šai zonā," teica Frics. "Pēc 45 minūtēm mēs pārtraucām mēģināt viņu reanimēt, jo ārsts pa telefonu pateica, ka tam nav jēga."

1

"Bija dzirdami šāvieni un cilvēki skrēja kur kurais. Tas ilga kādas 10 minūtes," telekanālam BFM TV pastāstīja kāda veikala īpašnieks.

Savukārt EP britu deputāts Ričards Korbets tvītoja, ka viņš atradies restorānā un tā durvis tikušas aizslēgtas.