Titulu "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ieguvis Levits (2)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Titula "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ieguvējs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" apbalvošanas ceremonijā attīstības finanšu institūcijas "Altum" zālē.
Titula "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ieguvējs, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits piedalās "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" apbalvošanas ceremonijā attīstības finanšu institūcijas "Altum" zālē. Foto: Paula Čurkste/LETA

Titulu "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ieguvis Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis Egils Levits, aģentūru LETA informēja biedrībā "Eiropas Kustība Latvijā".

Balsošanas laikā lielāko sabiedrības atbalstu guva gan Levits, gan arī Eiropas Latviešu apvienības prezidija priekšsēdētāja vietniece un Luksemburgas-Latvijas asociācijas valdes locekle Elīna Pinto un Eiropas Latviešu apvienības prezidija locekle, Latviešu biedrības Īrijā valdes priekšsēdētāja un kora "eLVē" vadītāja Inguna Grietiņa-Dārziņa.

Kā norādīja biedrībā, Levitu balsotāji raksturojuši kā cilvēku, kurš ir cienīgs kļūt par Latvijas prezidentu, demokrātijas vērtību aizstāvi un cilvēku ar plašu eiropeisku skatu.

"Viņam pieder vārdi, ka Latvija nav nedz tilts starp Rietumiem un Austrumiem, nedz patilte. Latvija ir Eiropā, un Latvijas kultūrtelpa ir Rietumeiropas kultūrtelpa. Latvijas smadzenes, sirdsapziņa un veselais saprāts. Egils Levits gadu gaitā ir kalpojis kā Latvijas sarežģīto vēstures un juridisko jautājumu korifejs, viņa līdzdalība neatkarīgās Latvijas politiskajā ainavā ir nenovērtējama. Personība ar Stāju, Drosmi un Gatavību mainīt Latviju," tā Levitu raksturojuši balsotāji.

Jau ziņots, ka tituls "Gada Eiropas cilvēks Latvijā" jau 21 gadu pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem šajā gadā devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā.

Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, kam bija atlasīti desmit kandidāti.

Balvai bija izvirzīts AS "Sakret Holdings" padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, AS "Latvenergo" padomes un Kokneses fonda padomes locekle Baiba Rubesa, Levits, Pinto, Eiropas Komisijas ģenerālsekretāra vietniece Ilze Juhansone, Grietiņa-Dārziņa, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā sabiedrisko attiecību pārstāve Jolanta Bogustova, Latvijas Universitātes profesore un Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle Maija Kūle, rakstniece Nora Ikstena un lībiešu kultūras aktīvists un valodnieks Valts Ernštreits.

Komentāri (2)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu