Par galvenās Ziemassvētku egles nodedzināšanu kuldīdzniekam piespriests cietumsods

Ziemassvētku egle; ilustratīvs attēls.

FOTO: Jānis Škapars / TVNET

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī piespriedusi sešus mēnešus ilgu ieslodzījumu kādam vīrietim, kurš šī gada 1. janvārī aizdedzināja Ziemassvētku egli Kuldīgas pilsētas laukumā, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Spriedumā norādīts, ka 2018. gada 1. janvārī pulksten 19.20 vīrietis, atrodoties Pilsētas laukumā Kuldīgā, "dauzonības motīvu vadīts", nolēmis aizdedzināt egli.

Vīrietis ar līdzpaņemto benzīna kanniņu piegājis pie izpušķotās Ziemassvētku egles un uz tās zariem uzlējis benzīnu, ko pēc tam ar šķiltavām aizdedzinājis.

Vīrieša rīcība kopumā nodarīja zaudējumus 2618,97 eiro apmērā.

Tiesas spriedumā norādīts, ka bez sešu mēnešu ieslodzījuma, vīrietim piemērota arī gadu ilga probācijas uzraudzība. Turklāt vīrietim ir bijis neizciests sods no Jēkabpils rajona tiesas, kura par kādu citu likumpārkāpumu vīrietim bija piespriedusi 135 stundas piespiedu darba, kā arī atņēmusi autovadītāja apliecību uz gandrīz septiņiem gadiem.

Jau vēstīts, ka policija jau gada sākumā pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu jeb Ziemassvētku egles aizdedzināšanu Kuldīgā šā gada sākumā. Aizdomās turētais un nu arī notiesātais ir kāds 1988. gadā dzimis vīrietis.

Vīrietis savu vainu atzinis. Viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, kā arī ir ticis sodīts.

Uz augšu