Sv 24.01.2021.

Rīt ievērojami pastiprināsies ziemeļu vējš, līs un puteņos

Jaunietis ar lietussargu lietus laikā. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Trešdien, 2. janvārī, jūrā pie Kurzemes ziemeļu vējš pāraugs vētrā un ļoti stiprs vējš skars arī Latvijas rietumu un centrālo daļu, tai skaitā galvaspilsētu, brīdina sinoptiķi.

Trešdien ciklona centrs no Igaunijas pārvietosies gar Latvijas un Krievijas robežu, ciklons kļūs vājāks. Latvijas rietumu un centrālie novadi nonāks ciklona rietumu malā, kur plosās ziemelis.

Stiprākais vējš 2019. gada pirmajā darbadienā gaidāms dienā un vakarā, kad tā ātrums brāzmās valsts lielākajā daļā pieņemsies spēkā līdz 15-22 metriem sekundē (m/s), daudzviet piekrastē - līdz 24-29 m/s. Visstiprākais vējš prognozēts Ventspilī, Pāvilostā un Liepājā pie jūras.

Rīgā un Jūrmalā ziemelis pastiprināsies brāzmās līdz 21-26 m/s, lielākās brāzmas būs jūras malā.

Sagaidāms, ka tikai jūrā vēja vidējais ātrums pārsniegs 20 m/s, kas atbilstoši Boforta skalai ir vētra. Latvijā prognozēti vien nelieli vēja postījumi.

Gaidāms ūdens līmeņa kāpums, bet ne plūdi.

Valsts austrumos vējš kļūs lēns, 2. janvāra vakarā tas sāks pastiprināties, bet brāzmās nepārsniegs 17 m/s.

Trešdien lietus pāries sniegputenī, vietām tas būs stiprs.

Jau ziņots, ka 1. janvāra vakarā un 2. janvārī vētra Baltijas jūrā radīs ļoti lielus viļņus, tādēļ Somijas Meteoroloģijas institūts izsludinājis sarkano jeb augstākās pakāpes brīdinājumu.

» Janvāra sākumā Baltijas jūrā gaidāma vētra; izsludināts sarkanais brīdinājums

Ziemeļu vēja ātrums brāzmās Baltijas jūras centrālajā daļā pārsniegs 30 metru sekundē un viļņu augstums var sasniegt astoņus metrus.