Pensionāre no Dekšārēm, kuras dārziņu izpostīja policisti, turpinās audzēt kaņepes (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Kaņepes lapa; ilustratīvs foto.
Kaņepes lapa; ilustratīvs foto. Foto: Edijs Pālens/LETA

Pensionārei Dzidrai Bruzgulei no Viļānu novada Dekšāres pagasta 2018. gada augusts paliks atmiņā ar nepatīkamu un satraucošu notikumu, kas saistīts ar piemājas dārza kaņepēm, vēsta Latvijas Radio.

Policijas darbinieki ieradās pensionāres mājās un uz aizdomu pamata, ka augi satur narkotiskās vielas, visas kaņepes konfiscēja, lai veiktu ekspertīzi.

» "Man saka - krimināllieta ierosināta!" Policija vēršas pret pensionāri par kaņepju audzēšanu

Ierosinātā krimināllieta gan tika izbeigta, jo ekspertīzē secināja, ka aizdomām nebija pamata. Kopš notikuma ir pagājuši četri mēneši.

Dzidra Bruzgule, atzīst, ka joprojām nav skaidrības, kā nepieciešams rīkoties, lai savā piemājas dārzā, audzējot kaņepes, nesagaidītu atkal ierodamies policiju.

Tomēr kundze ir apņēmusies, ka arī turpmāk viņas dārzā tiks audzētas kaņepes.

"Jāsaka paldies visiem ļaudīm saprātīgajiem daudz deva tādu stiprinājumu gan internetā, gan no visām presēm te zvanīja. Liels apgrieziens bija", Latvijas Radio stāsta Dzidra Bruzgule.

Augusta beigās pie sievietes mājās ieradās Valsts policija no Rēzeknes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas. Dzidras piemājas dārzā esošās kaņepes policijai pēc vizuālās apskates radīja aizdomas, ka, iespējams, augi satur narkotiskās vielas. Visi augi, kopskaitā 363 gabali tika sapakoti 17 papīra maisos.

Ekspertīze gan parādīja, ka kaņepes nesatur narkotiskās vielas. Sākumā policija teikusi, ja Dzidra vēlas saņemt atpakaļ konfiscētās kaņepes, tad jābrauc pašai personīgi uz Rēzekni, vēlāk policijas nostāja mainījās.

» Policija atvainojas pensionārei par izpostīto kaņepju lauku

"Piezvanīja Pastara kungs, Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieks, tas atvainojās, ka ir pārcentusies Rēzeknes policija, un tad jau bija no Ķuža, tad pa visām televīzijām sāka iet, tad jau paši atveda kaņepes."

"Taču viņas jau sapelējušas bija, apbirušas lapas. Es papurināju, saliku pie staba, lai pūst. Pavasarī dezinfekcijai izmētāšu uz dārza," teica pensionāre.

Dzidrai joprojām ir nepieciešams kontaktēties ar policiju. Kundze pieprasījusi kompensāciju par materiālu un morālu kaitējuma nodarīšanu. Ir jāraksta dažādi dokumenti, lai apliecinātu kompensācijas nepieciešamību un pamatotību.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu