Bērziņš: Joprojām ceram uz piecu partiju koalīciju

VL-TB/LNNK valdes loceklis Gaidis Bērziņš.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Tuvākajā laikā ir jānonāk līdz rīcībspējīgas valdības apstiprināšanai, aģentūrai LETA uzsvēra nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) valdes loceklis Gaidis Bērziņš.

Bērziņš sacīja, ka pašlaik politiķi ir vienojušies par četru partiju kodolu, tomēr joprojām cer, ka būs iespējama piecu partiju koalīcija.

Lielāka skaidrība šajā jautājumā gan varētu būt rīt, 3. janvārī, kad notiks "KPV LV" frakcija sēde, kā arī vairāku citu politisko spēku valdes sēdes. Arī VL-TB/LNNK ceturtdien iecerēta valdes sēde, norādīja Bērziņš, tomēr pagaidām precīzs sanāksmes laiks neesot zināms.

3

Ceturtdien varētu notikt arī potenciālo valdības partneru tikšanās.

Kā ziņots, vairāki politiķi kā ticamāko variantu līdz šim minējuši piecu partiju veidotu valdību, kurā strādātu Jaunā konservatīvā partija (JKP), partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP), VL-TB/LNNK, "Jaunā Vienotība" un "KPV LV".

AP, JV, JKP un VL-TB/LNNK vienojušās 4. janvārī Vējonim piedāvāt kopīgi atbalstītu premjera kandidātu. Reizē politiskie spēki ir atvērti tam, ka koalīcijā piedalītos arī partija "KPV LV".

Partijas atbildi no "KPV LV" gaidīs līdz 3. janvārim. "KPV LV" lēmums saistībā ar izteiktajiem iebildumiem pret viņu iekšlietu ministra amata kandidātu Aldi Gobzemu (KPV LV) ir gaidāms 3. janvārī. Partijā ir arī pārstāvji, kas norāda, ka pirms sēdes atturētos no pārlieku optimistiskām prognozēm par piecu partiju valdību.

Uz augšu
Back