Ivars Puga: "KPV LV" frakcijā jāmēģina rast vienprātība

"KPV LV" deputāts Ivars Puga

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Frakcijā sākumā jāmēģina rast konsensusu par tālāko sadarbību, aģentūrai LETA sacīja partijas "KPV LV" deputāts Ivars Puga, vaicāts, vai kāds no politiķiem varētu tikt izslēgts no "KPV LV".

Politiķis vērsa uzmanību, ka situācija ir neordināra, jo nekad vēl Latvijas politikā neesot bijis tā, ka vienā partijā ir gan koalīcijas, gan opozīcijas pārstāvji.

No izskanējušajiem ierosinājumiem par frakcijas tālāko darbu, Pugam vistuvākais ir deputātes Janīnas Kursītes (KPV LV) rosinājums, ka frakcijas disciplīna būtu jāattiecina uz "radikālām situācijām", piemēram, balsojumu par valsts budžetu.

Savukārt mazāk nozīmīgākos jautājumos deputātam būtu jābūt iespējai paust savu pozīciju, norādīja Puga.

Viņš pavēstīja, ka frakcijas sēde par šo jautājumu paredzēta trešdien, 30. janvārī, plkst. 14.

Kā ziņots, par valdības apstiprināšanu balsoja 11 "KPV LV" deputāti, savukārt pieci balsoja "pret", tajā skaitā partijas valdes locekļi Gobzems un Linda Liepiņa.

Valdības apstiprināšanas sēdē vēl asāk arī iezīmējās domstarpības starp "KPV LV" līderi Artusu Kaimiņu un partijas valdes locekli Aldi Gobzemu.

Sēdē Gobzems apgalvoja, ka Kaimiņš esot piedāvājis partijai saņemt 100 000 eiro "no Rūdolfa". Viņš apgalvoja, ka Kaimiņš esot ticies ar kādu "Gobiņa kungu", kas tautā esot zināms kā "Meroni kasieris", un partijas "Vienotība" politiķi Arti Kamparu.

Gobzems atsaucās uz sarunu, kurā esot piedalījies gan viņš, gan Kaimiņš un vēl kādas trīs personas un kurā Kaimiņš esot norādījis, ka situācijā, kad partijai nav naudas, "Rūdolfs ir gatavs dot 100 000 eiro", turklāt esot plāns naudas atmazgāšanai.

Sarunā klātesošie esot noraidījuši šo ideju un kopš tā laika esot sācies konflikts starp Kaimiņu un viņu, apgalvoja Gobzems.

LETA arī vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu aizdomās turētā statuss piemērots 13. Saeimas deputātiem Kaimiņam un Atim Zakatistovam (KPV LV).

Uz augšu