P 26.10.2020.

Premjers: Juraša izdošana nav koalīcijas vai valdības jautājums

Jaunās konservatīvās partijas valdes loceklis Juris Jurašs.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Saeimas lēmums par to, vai piekrist Jura Juraša (JKP) izdošanai kriminālvajāšanai, nav koalīcijas vai valdības jautājums, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Taujāts, vai koalīcijai būs vienota nostāja jautājumā par Juraša izdošanu, Kariņš norādīja, ka šis nav valdības vai koalīcijas jautājums, un tas tiks izlemts Saeimas sēdē.

Kā ziņots, Jurašs vēl nav izlēmis, vai noliks deputāta mandātu, ja Saeima atbalstīs viņa izdošanu kriminālvajāšanai. Politiķis aģentūrai LETA uzsvēra, ka par to izšķirsies pēc tam, kad Saeima būs lēmusi, vai viņu izdot kriminālvajāšanai.

»Kriminālprocess pret Jurašu: Koalīcija atturīgi vērtē iespējamo vienas balss zudumu Saeimā

Ja Jurašs tiktu izdots kriminālvajāšanai, tad saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, viņš nedrīkstētu piedalīties parlamenta un tās komisiju sēdēs, tajā skaitā viņš nedrīkstētu balsot.

Tāpat vēstīts, ka Ģenerālprokuratūra nosūtījusi uz Saeimu dokumentus, kurā lūdz izdot Jurašu kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu kriminālvajāšanai.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija ceturtdien vēl nelēma par piekrišanu Juraša izdošanai kriminālvajāšanai, jo plāno turpināt diskusijas nākamnedēļ. Deputāti vienojās šo sēdi sadalīt divās daļās - slēgtā un atklātā. Slēgtā daļa sākās ceturtdien, bet turpināsies šonedēļ. Vēlāk paredzēta arī komisijas sēde, kurā varēs piedalīties arī Jurašs, žurnālistiem pēc sēdes pastāstīja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Komisijas priekšsēdētāja atturējās prognozēt, vai Saeima par šo jautājumu lems jau šonedēļ.

Pašlaik vairākas frakcijas vēl nav formulējušas savu nostāju balsojumam par Juraša izdošanu, tomēr citu politisko spēku paustais liecina, ka Saeimas vairākums varētu piekrist izdošanai.