Remontdarbi uz bedrainā Zemitāna tilta nav gaidāmi ātrāk kā 2021. gadā

Zemitāna tilts

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Lai arī Zemitāna tilts ir nonācis tik sliktā stāvoklī, ka lielo bedru dēļ uz tā nācies samazināt atļauto braukšanas ātrumu, pilnīga tilta pārbūve nav gaidāma ātrāk kā 2021. gadā.

No šodienas uz Zemitāna tilta abos braukšanas virzienos maksimālais atļautais braukšanas ātrums ir noteikts 30 kilometri stundā.

Ierobežojumi noteikts saistībā ar satiksmei bīstamām bedrēm, kas uz tilta veidojas straujas gaisa temperatūras maiņas ietekmē.

Lai gan Rīgas domes Satiksmes departaments ir uzdevis pilnsabiedrības "Daugavas labā krasta uzturētājs" nodrošināt pastiprinātu tilta brauktuves stāvokļa kontroli, lai nekavējoties veiktu satiksmes drošībai bīstamo avārijas bedru remontu, būtiski uzlabojumi tiltam nav gaidāmi ātrāk kā pēc diviem gadiem.

» Rūsa un nogruvumi - cik droši ir mūsu ikdienā lietotie tilti?

Kā aģentūru LETA informēja Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola, Zemitāna tilta visu konstrukciju speciālā inspekcija ir veikta 2018. gada vasarā.

Inspekcijas atskaites slēdzienā noteikts, ka tilta nestspējas stāvoklis ir apmierinošs, tomēr, ņemot vērā konstatēto vizuālo defektu apjomu, tiek rekomendēta tilta atjaunošana vai pārbūve trīs gadu laikā.

Līdz šim, lai novērstu bīstamību, departaments veicis atsevišķu tilta konstrukciju remontdarbus.

Foto: Bēdīgā stāvoklī esošais Zemitānu tilts

2018. gada maijā drošības palielināšanai uz tilta kāpnēm uzstādītas pagaidu margas, kas nepieļauj gājēju piekļūšanu esošajām margām.

Uz augšu