Kariņš: Skolotāji saņems solīto, ārstiem algas pieaugs

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš

FOTO: Valsts kanceleja

Skolotāji šogad saņems normatīvajos aktos nostiprinātos solījumus, bet ne vairāk, šorīt intervijā LTV "Rīta Panorāmā" atzina premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš uzsvēra, ka vajadzību, kas lielākoties tiešām esot pamatotas, ir vairāk nekā esošo budžeta iespēju.

"Jaunā vienotība" "spiedīšot" uz to, lai valsts virzītos vismaz uz sabalansētu budžetu, bet ideālā variantā viņš vēlētos pat budžetu ar pārpalikumu.

Budžetu ar pārpalikumu gan Kariņš pašlaik atzīst par visai nesasniedzamu, jo ir doti dažādi solījumi, kas ir jāpilda, līdz ar to, piemēram, ārstiem algu pielikums būs, savukārt attiecībā uz skolotājiem tiks pildīti pieņemtie lēmumi, bet runāto, kas vēl nebija nostiprināts konkrētu vienošanos veidā, izpildīt vēl nevarēšot, jo tam trūktu 40 līdz 44 miljoni eiro.

Kā ziņots, valdība vakar pieņēma lēmumus par vairāku pasākumu īstenošanas turpināšanu, līdz ar ko 2019. gada fiskālā telpa no iepriekš prognozētajiem mīnus 34 miljoniem eiro ir palielinājusies līdz 44,5 miljoniem eiro, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistus informēja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

» 2019. gada fiskālā telpa ir mīnus 34 miljoni eiro; valdībai jālikvidē iztrūkums

Iepriekš Finanšu ministrijā (FM) informēja, ka šajā un nākamajos divos gados vispārējās valdības budžeta bilance pie nemainīgas politikas, pieskaitot fiskālā nodrošinājuma rezervi, ir mazāka nekā pieļaujamā bilance. Tas nozīmē, ka fiskālā telpa 2019. gadā iepriekš bija mīnus 34 miljoni eiro.

Reirs uzsvēra, ka valdība neizskata iespējas palielināt nodokļus, lai mazinātu negatīvo fiskālo telpu.

Uz augšu