ASV aicina Venecuēlas armiju neatbalstīt prezidentu Maduro

Nikolasa Maduro atbalstītāji. Ilustratīvs attēls.

FOTO: EPA/Scanpix

ASV ved tiešas sarunas ar Venecuēlas armiju, aicinot atteikties no līdzšinējā prezidenta Nikolasa Maduro atbalstīšanas, atklājusi augsta ranga Baltā nama amatpersona.

Prezidenta Donalda Trampa administrācija sagaida tālāku militārpersonu pāriešanu opozīcijas pusē, šonedēļ sniegtajā intervijā aģentūrai "Reuters" pavēstījusi amatpersona.

6

Kopš opozīcijas kontrolētā parlamenta spīkers Huans Gvaido sevi pasludināja par prezidenta pienākumu izpildītāju, viņam pieslējušās tikai dažas augtāka ranga militārpersonas.

"Esam pārliecināti, ka tie bija tikai daži oļi, pirms no kalna sāks velties lielāki akmeņi," izteikusies amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.

"Mums joprojām ir sarunas ar Maduro bijušā režīma locekļiem, ar militārpersonām. Tomēr šīs sarunas ir ļoti, ļoti ierobežotas."

6

Amatpersona atteicās sniegt sīkākus paskaidrojumus par sarunu saturu un par tajās iesaistīto personu rangu.

Tikmēr kāda ar venecuēliešu opozīciju saistīta persona Vašingtonā "Reuters" paudusi šaubas, vai Trampa administrācija ir veikusi pietiekamus priekšdarbus, lai izraisītu plašu dumpi virsnieku aprindās, kas Maduro režīma laikā guvušas tiešu labumu no korupcijas un narkotiku kontrabandas.

Turklāt militārpersonas baidās, ka pret tām un to ģimenes locekļiem var tikt vērstas Maduro režīma represijas, un tāpēc ASV tām būtu jāpiedāvā kaut kas tāds, kas atsvērtu šīs bažas, norādījis domnīcas Ameriku Padome viceprezidents Ēriks Fārnsvorts.

Uz augšu
Back