Nacionālās drošības komisijā Jurašu, visticamāk, aizstās deputāts Rancāns

13.Saeimas deputāts Juris Rancāns nodod zvērestu jeb svinīgo solījumu 13.Saeimas pirmās sēdes laikā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Jaunā konservatīvā partija deputāta Jura Juraša (JKP) vietā darbam Saeimas Nacionālās drošības komisijā, visticamāk, virzīs Juri Rancānu (JKP), aģentūru LETA informēja JKP frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Strīķe skaidroja, ka šis jautājums vēl jāizdiskutē frakcijas sēdē, kur tiks pieņemts lēmums.

Līdz ar Saeimas lēmumu par izdošanu kriminālvajāšanai Jurašs zaudējis tiesības piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs deputāta statusā.

Vaicāta, vai JKP atbalstīs grozījumus Saeimas Kārtības rullī, kas ļautu kriminālvajāšanai izdotiem deputātiem piedalīties komisijas sēdēs, Strīķe paziņoja, ka partija šādus grozījumus nav virzījusi un ka šo piedāvājumu apspriedīs līdz ar citiem gaidāmajiem priekšlikumiem. Šajā jautājumā būs sīkāk jāiepazīstas ar citu Eiropas valstu parlamentu regulējumu, piebilda politiķe.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš vēl iepriekšējā, 12. Saeimas sasaukumā virzītajiem grozījumiem Kārtības rullī pagarināts līdz marta sākumam.

Kā ziņots, Saeima ir piekritusi Juraša izdošanai kriminālvajāšanai kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu.

Politiķis norāda, ka izpaudis informāciju par kukuļa piedāvājumu pēc tam, kad neesot sekojusi reakcija un izmeklēšana no tiesībsargājošo iestāžu puses.

Uz augšu