"Apšaubu, ka ir izvērtēti riski satiksmes drošībai!" RD iebilst pret izmaiņām pa sabiedriskā transporta joslu pārvietoties ar motocikliem (1)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Transporta sastrēgums uz Vanšu tilta centra virzienā.
Transporta sastrēgums uz Vanšu tilta centra virzienā. Foto: Evija Trifanova/LETA

Rīgas domes Satiksmes departaments iebilst pret izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, kas ļautu pa sabiedriskā transporta joslu pārvietoties ar mopēdiem un motocikliem, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pēc departamenta direktora pienākumu izpildītāja Emīla Jakrina sacīta, minētās izmaiņas būtībā skars tieši Rīgu, jo vairums sabiedriskā transporta joslu atrodas tieši galvaspilsētā.

"Tāpēc esmu neizpratnē, ka, lemjot par tik būtiskām izmaiņām ceļu satiksmes noteikumos, uz diskusiju par to netika aicināti Rīgas pašvaldības pārstāvji.

Apšaubu, ka ir izvērtēti riski satiksmes drošībai, piemēram, kurš tieši uzņemsies atbildību par sabiedriskā transporta pasažieru gūtajām traumām, kas būs radušās transportam strauji bremzējot mirklī, kad pēkšņi uz sabiedriskā transporta joslas būs izbraucis motocikls," pauž Jakrins.

Departaments uzskata, ka iespēju atļaut sabiedriskā transporta joslu izmantot arī citiem transportlīdzekļiem būtu jāatstāj ceļa pārvaldītāja kompetencē, izvērtējot katru konkrēto situāciju, ņemot vērā sabiedriskā transporta intensitāti, brauktuves platumu, satiksmes drošību, un citus aspektus. Pirms lēmuma pieņemšanas pašvaldība aicina izvērtēt visus riskus, kas saistīti ar visu iesaistīto satiksmes dalībnieku drošību.

"Mēs neesam pret vienas lielas grupas pārvietošanās komforta paaugstināšanu, bet pirms tas tiek darīts, ir jāizpēta riski, tajā skaitā, ņemot vērā arī citu valstu pieredzi.

Tāpēc, ja plānotās izmaiņas stāsies spēkā, neņemot vērā Rīgas pašvaldības iebildumus, departaments atradīs likumīgu veidu, kā nodrošināt to, ka sabiedriskā transporta joslas tiek izmantotas tikai tam paredzētajam mērķim, proti - sabiedriskā transporta kustībai," norāda Jakrins, vienlaikus piebilstot, ka arī pats ir kaislīgs motobraucējs.

»Braukt pa sabiedriskā transporta joslu būs atļauts motocikliem un mopēdiem

Kā ziņots, Saeima ceturtdien otrajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Ceļu satiksmes likumā, paredzot, ka Ministru kabinetam jāpieņem grozījumi nepieciešamajos noteikumos, lai nākotnē mopēdi un motocikli var pārvietoties ceļa joslā, kas paredzēta pasažieru sabiedriskajam transportam.

Plānots, ka Ministru kabinetam šie grozījumi būs jāveic ne vēlāk kā līdz 1.augustam. Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis klātesošos informēja, ka tas varētu samazināt ceļu satiksmes negadījumos ievainoto motociklistu skaitu par 10-15% procentiem.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu