Nemiro: Latvijas ekonomikas sadarbība ar Ķīnu nav devusi cerēto rezultātu

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (JKP).

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas ekonomikas sadarbība ar Ķīnu nav devusi cerēto rezultātu, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Vaicāts, vai ekonomikas ministrs iecerējis paplašināt vai pārskatīt Latvijas ārvalstu pārstāvniecību tīklu, Nemiro atzina, ka vismaz šī gada budžets to liedz, tomēr Ekonomikas ministrija (EM) vērtē ārvalstu tirgus, kur Latviju vēlas redzēt un kuri tirgi ir perspektīvi.

"Piemēram, Ķīna tika daudzināta ar apgalvojumiem, ka tur ir milzīgs tirgus un lielas iespējas, tomēr skaitļi saka, ka tas nebūt tā nav. Protams, Latvijai ir laba sadarbība ar Ķīnu, ārējā tirdzniecībā ir vērojams pieaugums, bet ar to nepietiek, lai varētu apgalvot, ka šis tirgus ir pareizais virziens," norādīja ministrs.

Viņš gan piebilda, ka patlaban netiekot domāts par valsts pārstāvniecības paplašināšanu, tomēr nākotnē ir iespējami dažādi scenāriji - gan pārstāvniecību atvēršana, gan slēgšana.

Tāpat Nemiro ieskatā ar valsts tēlu un ārējās tirdzniecības jautājumiem būtu jānodarbojas vienai iestādei, nevis kā patlaban vairākām.

» Ekonomikas ministrija veiks visu padotības iestāžu vadības izvērtējumu

Iespējams, drīzumā valdības dienaskārtībā nonāks Ārlietu ministrijas sagatavotais ziņojums par Latvijas Institūta (LI) statusa maiņu un EM jau paudusi viedokli, ka LI būtu pievienojams Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA), jo abas iestādes nodarbojas ar valsts tēla jautājumiem.

"Ja iestādes tiek apvienotas, varam nostiprināt pieeju jautājumā par valsts tēlu, pārstāvniecību ārvalstīs utt. Tas būtu pareizais virziens. Bet par šo jautājumu vēl nav notikušas diskusijas," sacīja ekonomikas ministrs.

Uz augšu