P 8.03.2021.

Mežviets: Vairāki Latvijas valstspiederīgie uzturas "Daesh" kontrolētajās teritorijās Sīrijā

Valsts drošības dienesta vadītājs Normunds Mežviets

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieks Normunds Mežviets, norāda, ka vairāki Latvijas valstspiederīgie uzturas teroristiskās organizācijas "Daesh" kontrolētajās teritorijās Sīrijā, vēsta 

Viņš stāstīja, ka ir sākti četri kriminālprocesi par valstspiederīgo dalību konfliktā Sīrijā.

1

Tāpat Mežviets atgādināja, ka viena šāda persona - Mārtiņš Grīnbergs - atgriezās Latvijā un ir notiesāts par savām darbībām.

Šobrīd VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka vēl kāds no minētajiem cilvēkiem plānotu atgriezties Latvijā, tomēr brīdināja, ja tas notiks, personas tiks sodītas.

1

Mežviets arī atzīmēja, ka Latvijā ir tendence pieaugt studentu skaitam no terorisma riska valstīm. Viņi studē ne tikai Rīgas, bet arī reģionālajās augstskolās. Viņš atzina, ka šī ir viena no riska grupām, kam VDD pievērš uzmanību migrācijas un pretterorisma kontekstā.

Tāpat Mežviets piebilda, ka ar katru gadu Latvijā pieaug cilvēku skaits, kuri pieņem islāma reliģiju, ar katru gadu pieaug arī islāmticīgo studentu skaits Latvijā. Kopienai ir tendence paplašināties, viņš uzsvēra.

Tomēr šobrīd nekādi ļoti būtiski riski terorisma draudu jomā vai saistībā ar musulmaņu kopienas aktivitātēm Latvijā nav konstatēti, sacīja Mežviets.

1

"Lielākā daļa Latvijas musulmaņu kopienas pārstāvji ir likumam paklausīgi pilsoņi, kas ievēro vietējos likumus un tradīcijas," viņš skaidroja.