Kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem? Vai viņi plāno atgriezties? (22)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Cilvēki slapja sniega laikā.
Cilvēki slapja sniega laikā. Foto: Edijs Pālens/LETA

No Latvijas aizbraukušie atgriešanos apsver lielākoties tieši tuvāko gadu laikā, turklāt daļa pēc atgriešanās Latvijā gribētu sākt savu uzņēmējdarbību. Vienlaikus vēlmi atgriezties bremzē arī maldīgi priekšstati par situāciju Latvijā, liecina valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" veiktā aizbraucēju aptauja.

 

Aptaujātie atbildējuši arī uz jautājumu, kas būtu faktori, kas veicinātu vēlmi atgriezties Latvijā.

Tāpat aizbraukušie snieguši vērtējumu Latvijai un tās attīstībai, nosaucot Latvijas priekšrocības un trūkumus, salīdzinot ar pašreizējo mītnes zemi, tādās kategorijās kā, piemēram, darbs, nodokļi, veselības aprūpe, pabalsti, izglītība, izmaksas.

"Mūs pārsteidza, cik liela daļa aizbraukušo apsver atgriešanos tuvākajos gados. Šis potenciāls ir jāizmanto," norāda "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

"Pētot uzņēmējdarbības attīstības iespējas redzam, ka atgriezties lielākoties vēlas jauni, izglītoti cilvēki, ar interesi Latvijā veidot arī savu biznesu. Tomēr, kā rāda aptauja, aizbraukušajiem par situāciju šeit ir arī daudz maldīgu priekšstatu - gan par bezdarbu un atalgojumu, gan par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām. Tas, protams, ietekmē aizbraucēju ne pārāk augsto vērtējumu Latvijas šā brīža apstākļiem, tomēr ir pozitīva tendence – lielākā daļa aizbraucēju arī atzīst, ka ekonomiskā situācija uzlabojas," viņš stāsta. 

Aptaujas rezultātu prezentācija un diskusija par reemigrantu atgriešanos Latvijā - 19. martā plkst. 11 "Birojnīcā", Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84k-2, Rīgā.

Diskusijā piedalās "Altum" valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, biedrības "Ar pasaules pieredzi Latvijā" līdzdibinātājs Jānis Kreilis, ar darba pieredzi ārvalstīs Latvijā atgriezies galdniecības uzņēmuma "WoodHeart" īpašnieks Tālis Grīnbergs.

Diskusijā tiek runāts arī par to, kādi ir aizbraukušo atgriešanās Latvijā plāni tuvākā un tālākā nākotnē, ar ko atšķiras potenciālie atbraucēji no tiem, kas atgriezties neplāno nekad, kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem, un kādi ir izplatītākie mīti par situāciju šeit, kādas priekšrocības un trūkumus aizbraucēji saredz Latvijā, salīdzinot ar pašreizējo mītnes zemi, kas palīdzētu atgriezties un kādu atbalstu aizbraucēji sagaida.

Aptauja veikta 2018. gada nogalē "Altum" sadarbībā ar biedrību "Ar pasaules pieredzi Latvijā" un "YourMove", aptaujājot vairāk nekā 300 no Latvijas aizbraukušos iedzīvotājus.

Komentāri (22)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu