Veselības ministrija 400 000 eiro vērtā pretsmēķēšanas kampaņā reklamē privātu drifta trasi

Cigarete. Ilustratīvs attēls

FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

"Ejam uzpīpēt? Nē, es labāk izvēlos svilināt riepas Wolftrike drifta trasē!" Šāds vēstījums ir uz Veselības ministrijas plakāta. Kāds "Twitter" lietotājs to pamanījis un pauž izbrīnu, ka Veselības ministrija 400 000 eiro vērtā kampaņā reklamē privātu drifta trasi, vēsta TV3 Ziņas. 

Ierakstu pamanījusi arī veselības ministre Ilze Viņķele un sociālajā tīklā “Twitter” ierakstījusi: “Mjā, tieši tā tas var izskatīties, bet tas ir muļķīgs pārpratums. Jebkurā gadījumā skaidrs, ka šis nav ok, un paldies par norādi.”

Lai meklētu veselīgas alternatīvas smēķēšanai, Veselības ministrija rīko radošo konkursu jauniešiem, katru nedēļu labākajiem darbiem piešķirs dāvanu kartes simt eiro vērtībā dažādās sporta un izklaides vietās.

Lai piedalītos radošo darbu konkursā, līdz 12. aprīlim brīvas izvēles formātā – piemēram, komikss, dzejolis, video, foto, zīmējums u.c. – jāsagatavo frāzes ”Paldies, nē! Es labāk izvēlos…” turpinājums kā atbilde vienaudzim, kurš piedāvā uzsmēķēt.

Saskaņā ar pētījumiem par smēķēšanas izplatību situācija jauniešu vidū ir kritiska – ikdienā smēķē vidēji katrs trešais jaunietis (34%) un katra piektā jauniete (22%) vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Līdzīga situācija valda Latvijas sabiedrībā kopumā – smēķējošo iedzīvotāju īpatsvars Latvijā 2017. gadā bija piektais augstākais Eiropas Savienībā (32%).

Katru pirmdienu no 25. marta līdz 15. aprīlim tiks paziņoti četri aizvadītās nedēļas uzvarētāji, kas iegūs vērtīgas balvas savu interešu attīstīšanai un pieredzes pilnveidošanai. Balvu fonds – nedēļas lielās balvas ir dāvanu kartes 100 eiro vērtībā no ”WOLFTRIKE Drifta Halle”, SIA ”Biļešu serviss”, alternatīvo un ekstrēmo sporta veidu centra ”The Spot” un tūrisma inventāra veikala ”Gandrs”. Katru nedēļu tiks pasniegtas arī veicinošas balvas no kinoteātra ”Forum Cinemas”, ”Latvijas Pasta”, Rīgas Motormuzeja un Latvijas Dabas muzeja.

Uz augšu