Nemiro: Nav pārliecības par Deglava tilta ekspluatācijas drošību

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) nav pārliecības par Deglava tilta ekspluatācijas drošību, tāpēc viņš pieprasījis Rīgas Domi sniegt izvērstu pamatojumu, informēja Nemiro pārstāve Beata Jonite.

Nemiro norādīja, ka pa šo tiltu katru dienu automašīnās un astoņos sabiedriskā transporta maršrutos pārvietojas neskaitāmi Rīgas rajonu iedzīvotāji.

"Es nevaru un nedrīkstu pievērt acis būvinspektoru pamatoti paustajām šaubām par pārvada drošību, un darīšu visu iespējamo, lai pārliecinātos par to, ka Rīgas domes lēmums turpināt ekspluatāciju ir izsvērts un neapdraud satiksmes dalībniekus," uzsvēra ekonomikas ministrs.

3

Nemiro piebilda, ka Deglava tilts ir pirmais, kam tiks pievērst pastiprināta uzmanība.

"Atsaucoties uz sabiedrības satraukumu, pārredzamā nākotnē plānojam pievērst uzmanību arī citu Rīgas tiltu drošībai," apliecināja ministrs.

3

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) informējis Ekonomikas ministriju (EM), ka BVKB būvinspektors šā gada 8.aprīlī Rīgas domes Satiksmes departamentam kā būvniecības ierosinātājam nosūtījis atzinumu, ar kuru apturēti objekta "Augusta Deglava ielas satiksmes pārvada pārbūve Augusta Deglava ielā, Rīgā" būvdarbi.

Publiski pieejama informācija liecina, ka pēc būvdarbu apturēšanas pārvada ekspluatācija nav pārtraukta, bet ir ierobežota pieļaujamā transporta līdzekļu masa, kas var atrasties uz pārvada - līdz 30 tonnām.

Pārvada ekspluatācijas pieļaujamība ir pamatota ar objekta būvprojekta izstrādātāja SIA "Inženierbūve" šā gada 1.aprīlī sagatavotajā pārvada tehniskās apsekošanas atzinumā izdarīto secinājumu, ka nav vērojamas balstu nosvēršanās, nosēšanās vai citas deformācijas, kas liecinātu par būves vispārējās noturības pazemināšanos.

Savukārt BVKB norādīja, ka minētais secinājums ir izdarīts pirms būvinspektora atzinuma sagatavošanas. Līdz ar to BVKB secina, ka pārvada ekspluatācijas pieļaujamība joprojām nav izvērtēta un secinājums par pārvada drošumu ir izdarīts, balstoties uz nepilnīgu informāciju.

"Biroja rīcībā nav informācijas, kas ļautu viennozīmīgi novērtēt tilta atbilstību mehāniskās stiprības un stabilitātes principam, un pārliecināties par būvvaldes lēmuma - turpināt objekta ekspluatāciju - atbilstību Būvniecības likuma regulējumam. Tāpat nav skaidrs, uz kāda pamata Rīgas dome ir pieņēmusi lēmumu par pieļaujamās transporta līdzekļa masas ierobežošanu," atzina BVKB.

3

Saskaņā ar iepriekš minēto, ministrs Rīgas domei ir pieprasījis nekavējoties sniegt BVKB izvērstu pamatojumu tilta ekspluatācijas pieļaujamībai un apsvērumus transporta līdzekļu masas ierobežošanai.